112'den Geceden Sabaha Hasta Kurtarma Operasyonu

Bitlis'te meydana gelen olayda şeker hastası olan Aysel Ertuğrul 112 ve il özel idaresinin ortak çalışmasıyla hastaneye nakledildi.

112'den Geceden Sabaha Hasta Kurtarma Operasyonu

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Çıtak Köyündeki şeker hastası 8 saatlik zorlu operasyonla kurtarıldı.

Güroymak ilçesine 48 kilometre uzaklıktaki Çıtak Köyünde ikamet eden Aysel Ertuğrul, şeker hastalığı sebebiyle fenalaşınca akrabaları tarafından durum 112'ye bildirildi. Kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu köy yolunda tipi ve fırtınanın da etkili olması nedeniylel Özel İdaresine bağlı ekipler yolu açmak için yoğun çaba sarf ederek köye ulaştı. Ancak ambulans köye kadar gelemeyince iş makinesi tarafından hastanın da içinde bulunduğu köy minibüsü ambulansa kadar iş makinesi tarafından çekildi.

Yolda bekleyen ambulansa nakledilen hasta Güroymak Devlet Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı. Zakir Akhan, hastanın durumunun iyi olduğunu hastaneye teslim ettiklerini belirterek, "Hastamızı aldık hastaneye ulaştırdık 9 saattir yoldayız. Sağ salim getirip hastaneye bıraktık. Doktorlar müdahale ediyor. Nerdeyse iki metre karla mücadele ettik. Zorlu bir süreçti ama hastamızı alıp geldik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 18:06

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER