Ankara İl Sağlık Müdürü'nün Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Ankara İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm'e rahatsızlığı sonrası yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Pazartesi hastaneye yatırılan Gülüm'ün eşi de karantinaya alındı.

Ankara İl Sağlık Müdürü'nün Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı!

Hastanede tedavi altına alınan Gülüm'ün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

PROF. DR. MEHMET GÜLÜM KİMDİR?

Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm 1969 yılında Şanlıurfa’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve 1994 yılında başarı ile mezun olmuştur. 2004 yılında Üroloji uzmanlığını Harran Üniversitesinde tamamladı. Prof. Dr. Gülüm, Çocuk Ürolojisi ve Androloji alanları ile ilgilendi. 2013 yılında Doçent ünvanını aldıktan sonra 2018 yılında Profesör unvanına yükseldi.

2014-2015 yılları arasında Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Hastane Yöneticiliği ve Başhekimlik yaptı. 22. Dönem Şanlıurfa Tabip Odası Başkanı seçildi. 2015-2018 yıllarında Ankara Hacettepe Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalıştı. 28 Şubat 2018 tarihi itibariyle SBÜ. Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesine Başhekim olarak atandı.

Prof. Dr. Mehmet Gülüm’ün Türk Üroloji Derneği, Türk Androloji Derneği ve Endoüroloji Derneği üyesidir. Ankara İl Sağlık Müdürü olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Gülüm evli ve 5 çocuk babasıdır.

ajansurfa com

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER