Barış Pınarı Harekatı'nda Görevli Sağlıkçının Anısı Duygulandırdı

Sağlık Personeli Barış Pınarı Harekatı'nda yaşadığı "yaralı Mehmetçik" anısı duygulandırdı.

Barış Pınarı Harekatı'nda Görevli Sağlıkçının Anısı Duygulandırdı

Barış Pınarı Harekatı'nda Görevli Sağlıkçının Anısı Duygulandırdı

Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan sağlık personeline Erzincan Valisi Ali Arslantaş başarı belgesi takdim etti. Barış Pınarı Harekatı'nda yaşadıklarını anlatan sağlık personeli Mustafa Erdem Ege: "Yaralı asker arkadaşlarımız vardı. Yaralı askerleri aldık. Bir askerimiz bize, 'parkamı yere serin, ambulansın içine kan dolmasın' dedi, bunu duyunca donduk kaldık"

TSM'de düzenlenen törene katılan Vali Ali Arslantaş, yapmış olduğu konuşmada sağlık personellerinin bölgede canları pahasına kutsal bir vazife yürüttüklerini ifade etti.

Türkiye'deki 112 Ambulans ekiplerinin vakalara hızlı ulaşım sağlayarak müdahalesi ile ön planda olduğunu söyleyen Arslantaş, şu ifadeleri kullandı:
"15 istasyonda çalışan 187 personelimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl yapacağımız dört istasyonumuzla birlikte bu süreyi daha da aşağılara indirerek Türkiye'nin en iyisi olma iddiamızı perçinlemiş olacağız. Ülkemiz için önemli olan Barış Pınarı Harekatı'na Erzincan'dan 28, 112 çalışanı, 5 UMKE personeli, 4 ambulans ve 1 UMKE aracı ile katılmış bulunmaktayız. Emeği geçen tüm personelimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum."

Erzincan İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Erkan Hirik, Barış Pınarı Harekatı'nda Mehmetçiklere büyük destek sağlayan sağlık çalışanlarının şehre döndüğünü ifade ederek, verdikleri emek ve göstermiş oldukları fedakarlıklar için teşekkür etti.

Sağlık Personelinden "Yaralı Mehmetçik" Anısı

"Parkamı yere serin ambulansın içine kan dolmasın."

Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan sağlık personeli Mustafa Erdem Ege'de bölgede yaşamış olduğu ve unutamadığı bir anısı şu şekilde aktardı:

"Gelmemize yakın askeri konvoya saldırıda bulundurlar. Saldırıda bir komutanın kolu kopmuştu. Orada çok üzülmüştük. Yaralı asker arkadaşlarımız vardı. Yaralı askerleri aldık. Bir askerimiz bize, 'parkamı yere serin, ambulansın içine kan dolmasın' dedi, bunu duyunca donduk kaldık. Bunları yaşadık ama çok şükür Allah devletimize zeval vermesin. Ordumuz daima muzaffer olsun."

Toplantıya katılanlarında duygulanmış olduğu bu konuşmadan sonra Vali Ali Arslantaş, sağlık personellerine hizmetlerinden dolayı başarı belgesi verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 18:05

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra öz
Esra öz - 1 yıl Önce

Allah askerimizin ve sağlık çalışanlarımızın yardımcısı olsun

SIRADAKİ HABER