Çerkezköy Devlet Hastanesi'nden Açıklama!

Çerkezköy Devlet Hastanesi olay ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nden Açıklama!

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nden Açıklama!

Olay;

Gazete Havadis'in haberine göre Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görev yapmakta olan bir doktor muayene kapısına astığı yazı olay yarattı.

"Ameliyatlarım İptal Olmuştur"

Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görev yapan doktorun kapıya asmış olduğu yazı "malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur."

Doktora Soruşturma Açıldı

Diğer yandan doktorun bu yazısını Çerkezköy Devlet Hastanesi yönetimi yönetimi kapıdan söktürürken, doktor hakkında da idari soruşturma başlattı.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nden yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada: "İlgili gazete haberinde bahsi geçen yazının hastanemiz K.B.B. Uzmanı Dr. Koray Kırbıyık’ın poliklinik kapısında asılı olduğu tespit edilmiştir. Bunun üzerine hastane Başhekimi Dr. Fergan Genç tarafından ilgili hekim Başhekimliğe çağırılarak yazının kim tarafından asıldığı sorulmuştur. Dr. Koray Kırbıyık; yazının kendisi tarafından asıldığını ve ameliyat malzemelerinin olmadığını ifade etmesi üzerine Başhekim tarafından Dr. Koray Kırbıyık’a; bu kadar süre nasıl ameliyat yapabildiğini sormuş ve herhangi bir cevap vermeyen Dr. Koray Kırbıyık’a Başhekim tarafından; 657 sayılı D.M.K.’ya tabii olan çalışanların bu şekilde davranmasının doğru olmadığını, böyle bir yazı asarak hem kurumu hem devleti zor durumda bıraktığını ve konu ile ilgili idari soruşturma yapacağını ifade etmiştir. Konu hakkında yapılan araştırmada; ilgili hekim veya ameliyathane sorumlusu tarafından idareye ulaştırılmış herhangi bir malzeme talebinin olmadığı, poliklinikte ve ameliyathanede K.B.B. hekimleri tarafından kullanılan cerrahi malzemelerde herhangi bir arıza durumunun olmadığı tespit edilmiştir. 01.01.2019-23.12.2019 tarihleri arasında hastanemizde görevli 2(iki) K.B.B. Uzmanının ameliyat sayıları incelendiğinde Dr. Koray Kırbıyık’ın B grubu 64, C grubu 170, D grubu 147 ve E grubu 125 olmak üzere toplam 506 ameliyat yaptığı, Dr. Mehmet Karakaya’nın ise C grubu 181, D grubu 131 ve E grubu 103 olmak üzere toplam 416 ameliyat yaptığı tespit edilmiştir. İlgili hekim hakkında Başhekimlikçe idari soruşturma başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER