Cumhurbaşkanın'dan Sağlık Personeline 14 Mart Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle yayımladıkları mesajda şunlar ifade edildi:

Cumhurbaşkanın'dan Sağlık Personeline 14 Mart Mesajı

“İnsanların kendini çaresiz hissettiği, yardıma muhtaç olduğu zamanlarda imdada yetişen, canımızı ve sevdiklerimizi emanet ettiğimiz, tüm zorluklara rağmen görevlerini fedakarca yerine getiren sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramını kutluyorum.

İnsanın sağlığı, mutluluğu ve huzuru için gece gündüz çalışan, savaş alanlarında ve afet bölgelerinde canı pahasına görev yapan sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının, çalışma koşullarının ve ortamlarının iyileştirilmesi, mesleklerini yerine getirirken güvenlik endişesi yaşamamaları ve bütün sorunlarının çözülebilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Dünyadaki en büyük mutluluğu sağlık olarak gören bir ecdadın evlatlarıyız. Bu anlayışla, göreve geldiğimiz günden bu yana sağlık sistemimizin eksiklerini, yanlışlarını ve yetersizlerini gidermek, milletimize sağlık alanında dünyaya örnek olacak hizmetler sunabilmek için yorulmadan çalışıyoruz.

Sağlık alanındaki hizmetlerimizi, sağlık personelinin memnuniyetini yükselterek, sahip oldukları hakları geliştirerek, kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti kınadığımızı ve buna kesinlikle müsaade etmeyeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Hiçbir acı, hiçbir mazeret sağlık çalışanlarına şiddeti haklı gösteremez.

Bu yüce mesleğin temsilcilerine olan gönül borcumuzu ancak onlara güvenli bir çalışma ortamı sağlayarak, hak ettikleri saygıyı göstererek ve beklentilerini karşılayarak ödeyebiliriz.

Bu düşüncelerle yüce mesleklerini icra ederken şehit düşen sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sağlıklı bir gelecek için çalışan ahirete irtihal etmiş sağlık çalışanlarını şükranla yad ediyor, her birine Allah’tan rahmet diliyorum.

Milletimize ve insanlığa hizmetleri için tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyor, huzurlu, güvenli ve sağlıklı günler diliyor; Tıp Bayramını kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 13:32

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 2 yıl Önce

Bir öğretmen olarak hemsire olan erkek hemşire sağlık teknisyeni olan eşime kaç defa dedim yalvardım bu puanla değil öğretmenlik istediğin üniversitesi de istediğin bölümü seçersin ama gitti ben hemşire olacam dedi oldu ben gel öğretmen ol dedim yaz tatili ,kış tatili ,kar tatili ,resmi tatiller bayramlar 15 tatil ,ara tatiller yani hep tatil hep tatil hem haftada 40 saat değil 15 saat çalışırsın nöbetin olmaz haftasonu gece Bayram hep evde olursun dedim dinlemedi şimdi salgınlar la,depremlerle sınırda görevlerler uğraşıyor izin yok çocuklara hep ben bakıyorum. ayda en az 7 nöbete gidiyor izin zamanları 11 oluyor yaz tatilinde hiç bir yere gidemiyoruz, bak saldından dolayı yattigimız yerden maaş, ek ders alıyoruz desek yalan olmaz ,kurs parası ,sınav paralarıda bacası gün geliyor 2 derse giriyor evime gidiyorum en az saat çalışıp en çok maası alıyoruz öğretmenler olara ama hemşire oldu hastanın altını temizliyor banyosunu yaptırıyor tedavilerini enfeksiyonu ile bulaşıcı hastalığı ile uğraşıyor yapıyor birde üstüne dayak şiddet görüyor kaç defa dedim istifa et bu meslekler yapılmaz diye ama etmedi ilerde bosanmazsak iyidir bu kadar çalışmaya da aldığı maaş 4600 tl çok düşük değil mi bir bekçi bile 5000tl bir zabıta bile 5900 tl bir polis 6500 tl biz öğretmenler 6400 tl alıyorken eşim bu kadar düşük maaş alıyor Allah akıl fikir versin bu meslek bu kadar maaşa yapılır mı söylermisiniz inşAllah nöbetsiz düzmasa başı bir kuruma geçiş yapacak bu işten hastaneden kurtulacak bizde ailece rahatlacağız çok şükür

SIRADAKİ HABER