Diş Hekimlerine Saldıran Şahıs Gözaltına Alındı!

Elazığ'da diş hekimlerine saldırdığı iddia edilen şüpheli şahıs, polisler tarafından gözaltına alındı.

Diş Hekimlerine Saldıran Şahıs Gözaltına Alındı!

Diş Hekimlerine Saldıran Şahıs Gözaltına Alındı!

Olay, bugün Elazığ FÜ Diş Fakültesi Hastanesi'nde meydana geldi. İddialara göre, muayene odasına girerek, şüpheli S.A. Diş hekimi U.D. ve yanında bulunan bir doktora saldırdı. Olayda her iki doktorda hafif bir şekilde yaralandı. Doktorlar, FÜ Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kaçan şüpheli S.A. ise polisler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

Sağlık personellerinin şiddet mağduru olmaya devam ettiğini söyleyen Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı Ümit Karataş yaptığı açıklamada, "Sağlık çalışanına şiddet topluma karşı yapılmış utanç verici bir durumdur. Sağlık çalışanlarının şiddetle, karşı karşıya kalmaları ve bunun önüne geçilememiş olması önemli bir sorundur. Sağlıkta memnuniyetin yüzde 70'lere ulaştığı bir noktada, her zorluğa rağmen görevini en iyi şekilde ifa eden sağlık çalışanına şiddet kesinlikle kabul edilemez" ifadesini kullandı.

Diş hastanesinde doktora bıçakla saldıran şahsın yakalandığını belirten Ümit Karataş, "Doktorlar Fırat Üniversitesi Hastanesi Acil Servisinde darp ve bıçaklı saldırı sebebiyle tedavi altına alındı.Tek amacı insan hayatına hizmet etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddeti her ne sebeple olursa olsun insanlık dışı buluyor ve kınıyorum. Bu tür olaylara hiçbir şekilde tahammül edemeyiz. Adli sürecin başından sonuna kadar takipçisi olacağımızın özellikle bilinmesini istiyorum" dedi.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER