Doktorun Boğazını Jiletle Kesen Zanlı Tutuklandı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli asistan Dr. Kadir Songür'e jiletli saldırı.

Doktorun Boğazını Jiletle Kesen Zanlı Tutuklandı

Doktorun Boğazını Jiletle Kesen Zanlı Tutuklandı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Doktor Kadir Songür’ün boğazını jiletle yaralayan zanlı hakkındaki iddianame tamamlandı. Zanlının olayla ilgili verdiği ifadede ki pişkinliği dikkat çekti, istediği yeşil reçeteli ilacı yazmadığı gerekçesiyle doktorunu boğazından jiletle yaralayan tutuklu Bayram K. Hakkında Savcılık 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istedi. Bayram K.'nin, savcılıkta,verdiği ifade de "Bana yanlış ilaç vermesi nedeniyle sağlığım bozuldu. Olay günü hastaneye doktoru dövmek için gittim, öldürme niyetim yoktu. Doktorlar beni kale almayıp, dalga geçtiler. Çok sinirlendim" dedi.

Olay, 16 Ekim günü saat 15.00 sıralarında, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Fizik Tedavi Servisi'nde meydana geldi. İddiaya göre, diz ağrısı nedeniyle hastaneye gelen ve tedavi olan Bayram K., asistan doktor Kadir Songür'den yeşil reçeteli ilaç yazmasını istedi.Doktor Songür ise hastasının istediği ilacı uygun görmeyip, başka ilaç yazdı. Bunun üzerine Bayram K., "Yazdığın ilaç ağrımı geçirmezse o zaman görürsün" dedi ve hastaneden ayrıldı. Birkaç dakika sonra yeniden hastaneye gelen Bayram K., Doktor Songür'ün odasına girip, yanında getirdiği jiletle saldırdı. Jilet ile boğazı kesilen ve kanlar içinde kalan Kadir Songür'e, meslektaşları hemen müdahale etti. Jiletin, koroner damara zarar vermediği; ancak derin kesik oluştuğu belirlendi. Olay sonrası koşarak, kaçan Bayram K., Karşıyaka ilçesindeki çarşıda, kadının çantasını gasbetmeye çalışırken Yunus ekiplerince yakalanıp, gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Bayram K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Akıl Sağlığının Yerinde Olup, Olmadığına Dair Rapor İstendi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca açılan soruşturmada, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nden Bayram K.'nin akıl sağlığının yerinde olup, olmadığına dair rapor istendi. Hastaneden gelen sonuçlarda, Bayram K.'nin akıl sağlığının yerinde olduğu belirtildi. Bayram K.'nin, savcılıktaki verdiği ifadede "2-3 yıldır aynı hastaneye ilaç yazdırmak için gidiyorum. Doktorun bana yanlış ilaç vermesi nedeniyle sağlığım bozuldu. Olay günü de hastaneye doktoru dövmek için gittim. Onu öldürmek gibi bir niyetim yoktu. Ayrıca doktorlar beni kale almayıp, benimle dalga geçtiler. Tüm bu nedenler yüzünden çok sinirlendim. Odasında tartışmaya başlayınca masanın üzerinde gördüğüm, jilet olduğunu sonradan öğrendiğim bir şeyi elime aldım. Ancak bunu doktora sallayıp, sallamadığımı hatırlamıyorum" dedi.

Bayram K. hakkında, düzenlenen iddianamede, "kişiyi, yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2019, 23:54

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER