Hacettepe Tüm Personelin İzinlerini Durdurdu!

Hacettepe Üniversitesi, Koronavirus tedbirleri kapsamında akademik ve idari personelin tüm izinlerini durdurdu.

Hacettepe Tüm Personelin İzinlerini Durdurdu!

Hacettepe Üniversitesi, Koronavirus tedbirleri kapsamında akademik ve idari personelin tüm izinlerini durdurdu.

Hacettepe Üniversitesi'den yapılan Koronavirus (Covid-19) duyurusu

Covid-19 salgını ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek maksadıyla Yükseköğretim Kurulu'nun 16 Mart 2020 tarih ve 21387 sayılı yazısı ile üniversitelerdeki akademik ve idari personelin izin koşulları açıklığa kavuşturulmuştur;

1. Üniversitemiz Hastanelerinde görev yapan tüm akademik ve idari personelin yasal mazeretleri (evlilik, ölüm vb.) dışında yıllık izinleri durdurulmuştur.

2. Yurtdışından dönen tüm personelin 14 gün evde tecrit oldukları süre içerisinde idari izinli sayılmaları uygulamasına devam edilecektir.

3. Üniversitemizin tüm akademik ve idari personelinin sağlık nedeni ile idari izinli sayılabilmeleri için hastalık süreci devam eden kanser veya organ nakli gibi ciddi sağlık sorunlarına sahip olmaları gerekmektedir. Bu durumdaki personelimizin başvuruları birim amirlerince değerlendirilerek uygunluğu Genel Sekreterlik ve Rektörlük tarafından karara bağlanacaktır.

4. 16 Mart 2020 tarihi itibariyle eğitimlerine ara verilen Tıp Fakültesi Dönem 6 öğrencilerinin (intörnler) Covid-19 salgınında hizmetlerine ihtiyaç duyulana kadar intörnlük uygulamalarına ara verilmesinin devamına, gönüllü olarak çalışmak isteyenlerin Tıp Fakültesi Dekanlığına başvurmalarına karar verilmiştir.

Prof. Dr. A. Haluk Özen

Rektör

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2020, 17:06

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER