Hemşireler Arasındaki Şakalaşmadan Kaynaklandı İddiasına Soruşturma

Patlamanın ZBEÜ Hastanesi acil servisinde hemşire ile mesai arkadaşı arasında yaşanan şakalaşmadan kaynaklandığı ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Hemşireler Arasındaki Şakalaşmadan Kaynaklandı İddiasına Soruşturma

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Hastanesi'nin acil servisinde hastasına pansuman yapmak üzere bankta hazırlık yapan hemşire şişeden alkol aktarımı yaptığı sırada bir anda alevler içerisinde kaldı. Dehşet anları ise saniye saniye kameraya yansıdı.

Çığlık atarak yardım isteyen Hemşire Gizem E. T. ve yanındaki arkadaşına ilk müdahaleyi hastane personeli yaptı. Üzeri örtü ile örtülerek söndürülen hemşire önce yoğun bakıma ardından da Derince Eğitim Araştırma Hastanesi yanık ünitesine sevk edildi.

Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken hastane yönetimi de idari soruşturma başlattı. Olayın mesai arkadaşı iki hemşirenin  şakalaştığı sırada alkol şişesinin alev alması sonucu meydana geldiği iddia edildi. Meydana gelen yangında Hemşire Gizem E. T. ve temizlik personeli Yılmaz Y. yaralanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021, 01:41

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER