Metin Işık'tan Iğdır Devlet Hastanesi Hakkında Açıklama

Gazeteciler Basın Birliği Derneği Iğdır Temsilcisi, Metin Işık yaptığı açıklamada; Iğdır Devlet Hastanesi'nde tomografi cihazı 6 gündür bozuk ve her gün onlarca kişi tomografi çektirmek için ambulansla Doğubayazıt’a gidiyor

Metin Işık'tan Iğdır Devlet Hastanesi Hakkında Açıklama

Gazeteciler Basın Birliği Derneği Iğdır Temsilcisi/ Metin Işık'ın Erzurum Politik'de yer alan açıklaması; Iğdır Devlet Hastanesi'nde tomografi cihazının olmaması ve bu durumdan vatandaşların şikayeti üzerine devlet hastanesine gittim. Konuyu hastane başhekimi ile görüşmek istedim. Başhekim beni görünce davranışlarında bir tuhaflık sezdim. Ben başhekimin sekreterine, vatandaşların tomografi şikayeti ile ilgili başhekimle görüşmek istediğimi söyledim.

Başhekim beni görünce hemen sekretere benimle görüşmek istemediğini belirten bir şeyler söyledi. Ben sekretere başhekimin görüşme talebime cevabının ne olduğunu sordum. Sekreter hanım bir edayla "vali yardımcısı başhekimin odasındadır. Başhekim vali yardımcımıza kendi odasında serum takmış" dedi. Ben orada 40 - 45 dakika bekledim. Vali yardımcısının başhekimin odasında olmadığını anladım. Sanırım başhekim vatandaşın şikâyetini değersiz bularak benimle görüşmek istemedi.

Yaptığım araştırmada tomografi cihazının 6 gündür bozuk olduğunu, tomografisi çekilecek vatandaşların ambulansla Doğubayazıt’a gönderildiğini tespit ettim. Her gün onlarca kişi tomografi çektirmek için ambulansla Doğubayazıt’a gidiyor. Bu insanlara yazık değil mi? Devletin yakıtına yazık değil mi? Cihaza zamanında müdahale edilip bakım kontrolleri yapılsaydı cihaz arıza vermeyecekti. Belli ki ihmal vardır.

Sağlık müdürünün de burada sorumluluğu vardır. Sağlık müdürü denetim görevini yerine getirmemiştir. Müdürlük yan gelip yatma yeri değildir. Doktorlukla alakası olmayan tıbbi bilgisi zayıf kişilerin müdürlük yapması kabul edilebilir bir şey değildir.

Gazeteciler Basın Birliği Derneği Iğdır Temsilcisi / Metin Işık
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2021, 01:44

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER