Ortopedi Uzmanı Darp Edildi!

Isparta Şehir Hastanesi'nde kendisini muayene ettiğini sandığı ortopedi ve travmatoloji uzmanı doktoru darp eden şahıs tutuklandı.

Ortopedi Uzmanı Darp Edildi!

Ortopedi Uzmanı Darp Edildi!

ISPARTA Şehir Hastanesi'nde görevli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu hastane poliklinik bölümünde, muayene için gelen ve kendisini başka bir doktor ile karıştıran Ş.K. tarafından darbedildi. Olay ise şöyle meydana geldi Ş.K., hastaneden ayrıldıktan kısa süre sonra yeniden geldi. Kendisini muayene eden doktoru arayan Ş.K, bu sırada ortopedi ve travmatoloji uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu ile karşılaştı. Ş.K., Uslu'yu kendisini muayene eden doktor zannetti ve ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Ş.K., Uslu'ya saldırdı. Darbedilen Uslu, 'Beyaz kod' çağrısında bulundu. Bunun üzerine olay yerine gelen güvenlik görevlileri Uslu'yu kurtarırken, polise de durumu bildirdi. Gelen polis ekipleri Ş.K.'yı gözaltına alırken, Doç. Dr. Uslu tedavisinin ardından darp raporu aldı.

İl Sağlık Müdürlüğü Açıklama Yaptı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi. “Isparta Şehir Hastanemiz ortopedi uzmanı Doç. Dr. Mustafa Uslu görevi başında darp edilmesi İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından büyük bir üzüntü ile karşılanmıştır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti sebebi ne olursa olsun asla kabul etmiyoruz. Vatandaşlarımıza her türlü şartlarda hizmet sunma gayretiyle çalışan sağlık personelimizin bu gibi olaylara maruz kalması onur kırıcı, gönül kırıcı, üzüntü veren bir durumdur. Şifa veren ellere vefa gösterilmesi konusunda toplum bilincini artırmak için hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın fedakârca sürdürdükleri çalışmaları her fırsatta dile getireceğimizi belirterek bu çirkin saldırının da sonuna kadar takipçisi olacağız. Sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan saldırıyı kınıyor, kendilerine ve hastane yönetimine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu ve olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.”

Yapılan şiddeti kınıyor, zanlının en ağır cezayı almasını temenni ediyoruz.


 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2019, 00:53

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER