Sağlık Bakanlığı'nın ATT Dışında Hiçbir Bölüme Kontenjan Vermemesine Tepki

Sağlık Bakanlığının Şubat 2020 sözleşmeli sağlık personeli alımında, ATT dışında diğer sağlık teknisyenlerine hiç kontenjan vermemesi tepki topladı.

Sağlık Bakanlığı'nın  ATT Dışında Hiçbir Bölüme Kontenjan Vermemesine Tepki

Sağlık Bakanlığı'nın yapmış olduğu 2019/7 ve 2020/4 tercih işlemlerinde sağlık teknisyeni bölümlerinden sadece 'Acil Tıp Teknisyeni' bölümü mezunlarına kontenjan açılmıştır. Bunun dışındaki diğer sağlık teknisyenliği bölümü mezunlarına ise hiçbir kontenjan verilmedi.

Liseye geçiş sınavında yüksek puanlarla bu bölümleri tercih edip, 4 yıllık eğitim sonrasında Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan adaylar, geçmiş alımlara güvenerek KPSS sınavına girdiklerini ancak kendilerine kontenjan verilmemesini bir haksızlık olarak görüyorlar.

Röntgen, Anestezi, Laboratuvar, Çevre Sağlığı teknisyenleri ile Tıbbi Sekreterler, aynı eğitim düzeyinden sadece bir bölüme 606 kontenjan verilirken diğer bölümlere hiç kontenjan verilmemesinin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını belirtiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 14:00

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice
Hatice - 1 yıl Önce

Sağlık teknisyenleri tek branştan ibaret değildir. Alımın yapılmayacağı bildirilmediği için çok emek verdik. Kimsenin hakkında gözümüz yok. Sadece son iki atamada verilmeyen hakkımızı istiyoruz. Biraz empati lütfen

SIRADAKİ HABER