Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı'ndan Paramedikler Günü Kutlaması

Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı büyük özveri ile 7 gün 24 saat bazen de mesai gözetmeksizin işini yapan paramediklerin  “paramedikler gününü “kutladı.

Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı'ndan Paramedikler Günü Kutlaması

Sağlık Sen Çorum Şube Başkanı'ndan Paramedikler Günü Kutlaması


Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı yaptığı yazılı açıklamada “Sağlık ordusunun en önemli çalışanlarından biri olan paramedikler (acil tıp teknikeri) gece gündüz demeden 7 gün 24 saat bazen de mesai gözetmeksizin çalışmaktadırlar. Mesleki sorumlulukları açısından riskli ve ağır bir yükün altında görev yapan paramedikler, görev alanları içinde yer almamasına rağmen hasta nakillerinde gerek hekim görevi üstlenmeleri gerekse de ek görev olarak şoförlük yapmaları, hangi mesleki zorluklar ve şartlar içinde görev yaptıklarının göstergesidir.Toplu sözleşme görüşmelerinde masaya taşıdığımız ve ısrarlı mücadelemiz sonucunda riskli birime alınması ve asli görevlerinin yanında şoförlük yapanların ek ödeme performans puanlarına 10 puan daha ilave edilmesini sağladığımız Paramediklerimizin görev tanımları tam olarak oluşturulmalı ve çalışma şartları ivedilikle iyileştirilmelidir. Sendikamızın sağlık çalışanlarının eğitim düzeylerini yükseltmek ve sağlıkta hizmet kalitesini artırmak adına öncülük ederek başlattığı lisans tamamlama hakkının verilmesi için mücadelemiz devam edecektir.” dedi. 


Atama bekleyen paramedik bölümü öğrencilerine de değinen Saatcı: “Böylesine zor şartlarda 7/24 acil sağlık hizmeti sunmaya çalışan, fiziksel olarak da yoğun güç harcayan paramediklerin ve ambulanslarda görev yapan sağlık personelinin, mali, sosyal ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalıdır. Mesleklerini yapmak isteyen Paramedik bölümü mezunlarının hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde varolan Paramedik ihtiyacı giderilmesi yönünde istihdam edilmeli, Acil Tıp Teknisyenleri ise yapılacak unvan değişikliği sınavıyla bu alanda istihdam edilmelerinin önü açılarak sisteme kazandırılmalıdır. Sağlık-Sen olarak her konuda olduğu gibi bu konunun takipçisi olacağımızı ve sorunlarının çözümü noktasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyor, paramediklerimizin, 22 Aralık Paramedikler Günü'nü kutluyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2019, 10:09

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER