Samsun'da Kardiyoloji Uzmanı Saldırıya Uğradı!

Samsun'da Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan Doktor Gökhan Gök, muayene sırasında tahlil sonucu göstermek isteyen kişi tarafından saldırıya uğradı.

Samsun'da Kardiyoloji Uzmanı Saldırıya Uğradı!

Samsun'da Kardiyoloji Uzmanı Saldırıya Uğradı!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleşti. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gökhan Gök, hasta muayene ettiği sırada, araya girerek Z.B., tahlil sonucunu göstermek istedi. Doktor Gökhan Gök, tahlil sonuçlarını öğleden sonra bakıldığını söyledi. Beklemesi halinde yardımcı olacağını ifade etti. Z.B. ısrarla tahlil sonuçlarına bakmasını istedi. Bunun üzerine Doktor Gökhan Gök ve Z.B., arasında tartışma çıktı. Elindeki tahlil sonuçlarını Gökhan Gök'ün yüzüne fırlatan Z.B. masaya çıkarak Gökhan Gök'ün göğsüne tekme attı. Hasta yakınlarının ve görevli personelin olaya müdahalesi ile Z.B. odadan çıkarıldı. Z.B. daha sonra olay yerinden kaçtı. Gökhan Gök'ün şikayetçi olması üzerine polis kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Kardiyoloji Uzmanı Gökhan Gök O Anları Anlattı

6 Yıllık doktor olduğunu ifade eden Gökhan Gök,"Hasta çok sabırsızdı, bir kaç evrakla geldi ve sonuçlarına bakmamı istedi. Kendisinin sıra numarası yoktu. Ben 'sonuçlara öğleden sonra bakıyoruz, ancak beklersen inisiyatif kullanarak bakabilirim' dedim. Kendisi dışarıda bekledi ve 10 dakikada bir, diğer hastalarımı tedavi ederken odaya girerek tacizde bulundu. Sürekli olarak muayenemi böldü. Bu esnada dışarıda hastalarla tartışıyordu. Sonrasında elindeki kağıtları sallayarak odaya girdi ve 'Bak şunlara artık, sabahtan beri herkesinkine baktın' dedi. Bakamayacağımı ve beklemesi gerektiğini söyledim. Sonra kağıtları sallayarak, yüzüme fırlattı. Hakaret etti. Ben de kağıtları kendisine geri fırlattım. Sonra döndü ve masamın üzerine çıkararak, göğsümün ortasına tekme attı. Odadaki arkadaşlardan araya girerek, kavgayı ayıranlar oldu. Beni, 'Bu burada bitmez, seninle uğraşacağım' diyerek, tehdit etti. Şikayetçi oldum" ifadelerini kullandı.

Doktor Gökhan Gök'e geçmiş olsun diyor, saldırganın en kısa sürede yakalanmasını diliyoruz. Sağlıkta Şiddete Hayır!

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER