Türkçe Koronavirüs Haritasını Canlı İzleyebilirsiniz!

Enformatik alanında yüksek lisans öğrencisi olan Burak Özdemir tarafından geliştirilen ve birçok detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz Türkçe Koronavirüs Haritasını canlı izleyebilirsiniz.

Türkçe Koronavirüs Haritasını Canlı İzleyebilirsiniz!

Covid-19 veya koronavirüs, her geçen gün etkisini arttırarak dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Virüsün yayılmasını izlemek ve dünyadaki ilerlemesini takip edebilmek içinse birçok platform oluşturulmuş durumda. Bu platformlar, John Hopkins Üniversitesi ve WHO gibi çeşitli veri kaynaklarından elde ettikleri veriler aracılığıyla, koronavirüs son durum hakkında bilgi vererek, kolay biçimde koronavirüs takip imkanı sağlıyor. Bu sayede anlık olarak dünyadaki koronavirüs vaka ve ölüm sayılarını görmek oldukça kolay hale geliyor. 

Her ne kadar dünyada birçok koronavirüs canlı takip haritası mevcut olsa da, bu uygulamalar arasında Türkçe olanların sayısı oldukça sınırlı. Enformatik alanında yüksek lisans öğrencisi olan Burak Özdemir tarafından geliştirilen koronavirüs haritası ise, virüsün dünyadaki yayılımını canlı olarak takip etmenize olanak sağlıyor. Wikipedia ve John Hopkins Üniversitesi aracılığı ile elde ettiği verilerle her saat güncellenen sayfada, virüsün Wuhan'da çıktığı ilk günden günümüze, her güne ait dünyadaki COVID-19 vaka ve ölüm sayılarını görmek mümkün. Benzer biçimde, virüsün dünyadaki değişimini gösteren sayfada, günlük vaka ve ölüm değişimlerini de görebilirsiniz.

Ülke bazlı istatistikleri de görmenizi sağlayan sayfada, dünyadaki ülkelerin koronavirüs vaka sayısı, ölü sayısı, iyileşen sayısı ve ölüm oranı gibi çeşitli istatistiklere de ulaşabilirsiniz. Ülke bazlı filtreleme yapılabilen sayfada, ülkeleri, vaka veya ölüm sayılarına göre sıralayabilirsiniz. Ayrıca, sayfada yer alan koronavirüs haritası ile tüm ülkelere ait istatistikleri görebilir, haritada Türkiye'nin üzerine tıklayarak Türkiye il il koronavirüs haritasına ulaşabilirsiniz. Benzer biçimde, bu sayfa aracılığıyla İspanya, İtalya ve ABD gibi virüsün en çok yayıldığı ülkelerde, eyalet bazlı koronavirüs vaka ve ölüm sayılarını da inceleyebilirsiniz.

Türkçe Koronavirüs Haritasını Canlı İzlemek İçin TIKLAYIN!

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER