Vali, Sağlık Personelinden Özür Diledi

Zonguldak Valisi Bektaş, sağlık personelinden özür diledi.

Vali, Sağlık Personelinden Özür Diledi

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş'ın koronavirüs süreciyle ilgili açıklama yaparken "misafir ettik, yedirdik ücret almadık" sözleri tepki toplamıştı.

Vali Bektaş, Sağlık personelini misafirhanelerde misafir ettik, onlardan ücret de almadık, yemeklerinden de ücret almadı. Fakat kendi aralarındaki ilişkilerde yeteri kadar dikkatli olmadıkları için hem kendilerini hem de bizi sıkıntıya soktular sözlerini sarf etmişti.

Tepki çeken bu sözlerin ardından Vali Bektaş, sağlık çalışanlarından özür diledi.

Vali Bektaş'ın özür açıklaması

"17 Nisan tarihinde valilikte düzenlenen basın toplantısında ilimizle ilgili Pandemi konuları konuşulmuş, olayın geldiği aşama, alınması gerekli önlemler, yapılan çalışmalar, aksayan hususlar, olayın kökenleri ve etkenler konuşulmuş, kamuoyundaki tereddütler giderilmeye çalışılmıştır.

"Bu çerçevede sağlık çalışanlarımızın kendilerini koruyamamalarından kaynaklı husus da gündeme gelmiş, bu konunun çözümü için de yapılacaklar açıklanmıştır. Konuşmanın basına yansımasıyla konuşmada sağlık çalışanlarımızı, kastı aşsa da üzecek, yanlış anlamaya uygun ifadelerin telaffuz edildiği ortaya çıkmıştır.

"Tabii ki konunun asıl sahibi sağlık camiasını üzmek gibi bir kasıt asla söz konusu değildir. Her şeye rağmen bu sıkıntılı günlerde sağlık çalışanlarımızın üzülmesine sebep olmuşsak kendilerinden açık yüreklilikle özür diliyorum."

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER