620 Bin Sağlık Personeli Atama Bekliyor!

Twitter'da sesini duyurmaya çalışan 620 bin mezun sağlıkçılar, Twitter'dan gönderdikleri mesaj ile seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

620 Bin Sağlık Personeli Atama Bekliyor!

Kaynaklarda bulamayıp 39 sağlık mesleğinden elde ettiğimiz en az 620 bin olduğunu öğrendiğimiz Sağlık mezunları olarak lisans, önlisans ve ortaöğretimden oluşan, yıllarca emek harcayarak ve zorlukla ülkesine ve milletine faydalı olma ülküsüyle eğitimini tamamlamış işsiz genç sağlıkçılar ordusu bulunmaktadır. 

Bilindiği gibi 2018 yılında verilen 27 binlik alım mayıs ve kasım ayında yapılacakken 2018 haziran genel seçiminin erkene alınmasıyla bir ay arayla 27 binlik sağlık personeli alımının hepsini alıp, 2018 KPSS sınavına girecek olan bütün sağlıkçılar mağdur edildi.

Mayıs 2019 da bir iftar buluşmasında, Sayın Cumhurbaşkanı 2019 yılı içinde 29.689 yardımcı sağlık personelini istihdam edeceğini duyurdu. Ardından alım süreci uzayıp sağlıkçıların psikolojisini bozan bir duruma gelinirken sağlık mezunlarını bir daha mağdur eden 2019 yılı alımı 2020 yılına sarkıtıldı. Böylelikle Aile Bakanlığına atanan ama işe başlatılmayan ve Üniversite hastanesinde sözleşmeyi yenilemeyip istifa edenler oldu. Böylelikle hem kadro yanmış, hem de sağlıkçılar mağdur olmuş oldu. 

2020 yılının alımı ile ilgili bakanlık yada yetkili kişilerden tek bir açıklama yapılmadı. Eğer alım olmayacaksa sağlıkçılara KPSS sınavını iki yılda bir yapmanın anlamı nedir? Covid-19’a (Koronavirüs) karşı Dünya'da pandemi ilan edilip sağlıkçıların önemi bir daha görünürken Sağlık Bakanlığı'nın personel eksikliğini izinleri kaldırarak zaten yoğun temposu olan  çalışanlara daha fazla sorumluluk yüklemiş olup hem kaliteyi ve verimi düşürmüştür.  

Bizler gönüllü olarak ihtiyaç duyulan alanda elimizden geleni yapmaya hazırız. Sağlık Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’ndan talebimiz 2020 yılı alımları ile ilgili en azından mağduriyeti gidermek amacıyla ivedilikle başta açıklama olmak üzere alım yapmasıdır. Bunu 2020 KPSS öncesi olması ve 50 bin atama olarak olması elzemdir. 

Twitter’da hastag etkinliği yaparak seslerini duyurmaya çalışan tüm sağlık personeli arkadaşlarımızın seslerini en kısa sürede duyurmaları dileğiyle.

Deniz Çokbilen


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ
BİYOMEDİKAL TEKNİKERİ - 2 yıl Önce

SAĞLIK SİSTEMİNİN OLMAZSA OLMAZI OLAN BİYOMEDİKAL TEKNİKERİNE EN AZ 1000 KPSS İLE ALIM ŞARTTIR.

SIRADAKİ HABER