Ankara Üniversitesi Sözleşmeli 83 Sağlık Personeli Alacak!

Ankara Üniversitesi “Sözleşmeli Personel İlanı” 25 Mart 2020 tarihi itibarıyla yayımlandı.

Ankara Üniversitesi Sözleşmeli 83 Sağlık Personeli Alacak!

25 Mart 2020 tarihi itibarıyla sözleşmeli 83 sağlık personeli alımı için Ankara Üniversitesi ilan yayımladı. Üniversite sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları ve tüm detayları “My Memur” olarak bu haberimizde sizler için hazırladık. Başvurular 25 Mart ile 29 Mart 2020 tarihleri arasında olacak.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre Üniversitemizde toplam 83 pozisyona 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alınacaktır.

83 HEMŞİRE ALIMI

Hemşirelik lisans programından mezun olmak ve 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak gerekiyor.

HEMŞİRE ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

2) 2018 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.

3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuruda bulunacaklar bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 5 gün içerisinde;

1) Başvuru Formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır.)

2) Diploma veya geçici mezuniyet belgesi,

3) Kimlik Kartı,

4) KPSS (B) grubu sonuç belgesi  Ankara Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığının (https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru) internet sitesinde bulunan başvuru formu 25.03.2020-29.03.2020 tarihleri arasında eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda başvuru formuna eklenecektir. Şahsen veya adayların posta yoluyla yapacakları başvurular kabul edilmeyecektir.

Deniz Çokbilen


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER