Gümüşhane'de Sağlık Personeli İçin Destek Hattı Oluşturuldu!

Gümüşhane Türk Sağlık Sen olarak Gümüşhanede görev yapan sağlık personelleri için destek hattı oluşturduk.

Gümüşhane'de Sağlık Personeli İçin Destek Hattı Oluşturuldu!

Gümüşhane Türk Sağlık Sen Sağlık Personeli  7/24 Danışma Hattı Hizmete Başlamıştır.

Sağlık Personeli 7/24 Çekinmeden Destek Hattımızı Arayabilirler Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını yayılmaya devam ederken Sağlık Bakanlığı tarafından tüm halkımıza ve sağlık çalışanlarına yönelik Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) corona virüsü danışma hattı Alo 184 üzerinden danışmanlık hizmeti verilmeye başlanmıştır.

 Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hizmete sunulan Psikososyal Destek Birimi, Gümüşhane Merkez-Torul-Kürtün ilçelerine 0535 685 9146 nolu hat, Kelkit İlçemize 0533 898 9146 nolu hat, Şiran ve Köse İlçelerine yönelik 0534 512 9146 nolu hat halkımıza ve sağlık personeline yönelik olarak Psikososyal destek vermek amacıyla faaliyete geçmiştir. Bu konuda Sayın Valimiz ve İl Sağlık Müdürüne teşekkür ediyoruz. 

Türkiye Psikiyatri Derneği tarafından sağlık personeline 0850 532 66 76 numaralı hattan 7/24 gönüllü psikiyatri uzmanları tarafından destek verilmektedir. Kendilerine bu konuda minnettarız. 

Gümüşhane Türk Sağlık Sendikası olarak sahada büyük özveri ile görev yapan sağlık personeli için destek hizmeti başlatılmıştır. Sağlık personeli 7/24 tüm sorun ve sıkıntılarını 0538 563 4546 numaralı telefondan bana veya 0505 402 7861 numaralı hattan sendikamızın hukuk ve mevzuattan sorumlu yetkilisi Özkan AYDEMİR’e çekinmeden ulaşabilirler ve her konuda destek talebinde bulunabilirler. Destek hatlarımız 7/24 sağlık personeline açık olacaktır. 

Sağlık personeline yönelik moral ve motivasyonu sekteye uğratacak yıpratıcı sosyal medyada ve basında çıkan asılsız, çirkin karalamaya yönelik suç teşkil eden haber ve yorumlar tarafımızca yakinen takip edilerek gereği yapılmak üzere ilgili idari ve adli mercilere bizzat bildirim sağlanarak yakinen tarafımızca takibi sağlanacaktır. 

Sağlık personeli asla yalnız değildir. Sağlık Personeli tarafından destek hattımızı arayarak iletilmiş olan konaklama, hukuki, özlük sorunlar ve görevi esnasında yaşadığı malzeme ve özellikle idari sorunları bize çekinmeden iletebilirler. Arayan sağlık çalışanının kimliği gizli tutularak bu sorunlara yönelik çalışmalar yürütülecektir. Yapılan çalışmalar hızlı bir şekilde Gümüşhane Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğüne raporlandırılarak çözüm konusunda tüm çalışmalar tarafımızca bizzat takip edilecektir.

 Türk Sağlık Sen olarak Sağlık personelinin mesai kaybını önlemek yapılacak çağrılara hızla icabet etmeleri ve kendi ailelerine ve topluma bulaşmayı engellemek amacıyla kamu misafirhanelerinde ve ilgili otellerde ücretsiz 3 öğün yemek çıkacak şekilde konaklamaları için gerekli desteğin sağlanması için basında gerekli destek çağrısında bulunulmuştur. İlimizdeki otel ve özel yurt sahiplerinden basın aracılığı ve tarafımıza bizzat bu yönde herhangi bir geri dönüş sağlanmamıştır.

Gümüşhane Valiliğimiz, İl Sağlık Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar kurumu iş birliği içerisinde sağlık personelimize kredi ve yurtlar kurumu bu zor süreçte kucak açmıştır. Sağlık personelleri adına ilgili kurumlara minnettarız. Teşekkürlerimizi sunarız. 

Gökmen BEŞİROĞLU 

Türk Sağlık Sen Başkan Yardımcısı

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER