Semih Durmuş: Beklentimiz, Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan döner sermaye sistemini eleştirerek, "Beklentimiz; ücrette adaletin tesis edilerek makul bir seviyeye çıkarılmasıydı."

Semih Durmuş: Beklentimiz, Ücrette Adaletin Tesis Edilmesi!

Sağlık Sen Trabzon Teşkilat Toplantısı, Genel Başkan Semih Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Durmuş, güncel meselelere ve sağlık çalışanlarının sorunlarına değindi. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hazırlanan Ek Ödeme Yönetmeliği'nin, adaletten uzak olduğunu dile getiren Durmuş, devamında şunları kaydetti; "Döner sermayenin kurgusu daha çok çalışana daha çok ücret vermek üzere kurulmuştur. Bugüne kadar daha çok çalışana verilen ücret hep başkasının cebinden alınarak verilmiştir. Bu sistem mağduriyetleri giderek arttırıyor. Acilen yeni yönetmelik yürürlüğe girmeden herkesi kapsayacak bir sistem hazırlanmalı. "

“Sorunlara Yönelik Strateji Ve Politikalar Geliştirilmeli”

Durmuş, sözleşmeli istihdam türünden istihdam yetersizliğine, döner sermaye sisteminde yaşanan adaletsizlikten şehir hastanelerinde yaşanan sorunlara kadar birçok unsurun sağlık çalışanları açısından olumsuzluğa yol açtığını ifade etti. Çalışan memnuniyetini olumsuz etkileyen unsurların tespit edilmesi gerektiğini belirten Durmuş, yetkililerin bunlara yönelik strateji ve politikalar geliştirmesi gerektiğini vurguladı.

Şube Başkanı Aydın: Sorumluluğumuzu Hakkıyla Yerine Getiriyoruz

Sağlık-Sen Trabzon Şube Başkanı İdris Aydın ise, Trabzon'da sağlık çalışanlarının görevlerini zorlu iklim koşullarına rağmen büyük özveri ile yaptığını belirterek, "Biz sorumluluğumuzu hakkıyla yerine getirmek için mücadele ediyoruz. Bu kutsal mücadelede temsilciden başkana kadar herkes alın terinin hakkı için mücadele ediyor. Bu mücadelede bizimle yol yürüyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Toplantıya Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Bayburt Şube Başkanı Cemil Demir, Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, Gümüşhane Şube Başkanı Engin Karabulut, Ordu Şube Başkanı Ahmet Yılmaz ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 2 yıl Önce

istifalar tıkır tıkır veriliyor istifa eden edene hele ilerde 3600 ek gösterge sadece hemşirelere verilirse sen bak o zaman gör ortada sağlık sen kalıyor mu yetki başka sendikaya geçiyor mu o zaman görürsünüz bunlar iyi günleriniz sağlık sen

. defolun başımızdan 15 senedir sağlık çalışanlarının önünde en büyük engel siz oldunuz sesinizi tepkinizi göstermediniz sayenizde sağlıkçılar ayağa düştü kimse bu mesleği yapmak istemiyor kimse hastanelerde çalışmak istemiyor kaçan kaçana neden çalışsın ki masa başında çalışanlarla(iL sağ müd,ilçe sağ müd, halk sağ müd,toplum sağ mrk vb vb yerlede mis gibi nöbetsiz hastasız 8,5 çalışmak varken maaş olarak arada bir fark yokken

DEFOLUN GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDEN KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI ALIYORUZ BİR ZABITA BİR İTFAİYE ÇAVUŞU BİR İMAM BİR POLİS BİR ASTSUBAY BİR ÖĞRETMENİN MAAŞLARINA BAKIN BİRDE BİZLERİN MAAŞINA BAKIN ARTIK DÖNER İSTEMİYORUZ MAAŞIMIZI YÜKSELTİN BİR POLİS NE KADAR ALIYORSA O KADAR

SIRADAKİ HABER