Soru Soran Sağlık Personelini Tehdit Etti!

Soru Soran Sağlık Personelini Tehdit Etti!

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, Akyazı'da Vefa Sosyal Destek Grubu'nda görevli bir ebenin soru sorduğu bir vatandaş tarafından tehdit edildiğini söyledi. Aynı vatandaşın sağlık müdürlüğüne giderek tehditlerini sürdürdüğünü söyledi.

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz yaptığı açıklamda şu ifadeleri kullandı: "Vefa grubunda görevlendirilen ve arayanlara sağlıkla ilgili durumlarda yardımcı olan bir ebe arkadaşımız ne yazık ki bugün kendini bilmez biri tarafından yerine getirdiği görev esnasında sadece bilgileri sorulduğu için arama nedeni sorulduğu için önce telefonda tehdit edilmiş, ardından aynı zevat ilçe sağlık müdürlüğüne gelerek tehditlerini sürdürmüştür. Temsilcimizde olan çalışma arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Türk Sağlık-Sen Sakarya şubesi olarak her koşulda ve şartta yanındayız. Salgın günlerinde sağlık çalışanlarını tehdit eden ve çalıştığı yere kadar gelme cüretini gösteren bu kişiler ile ilgili gereği yapılmalıdır. Hali hazırda TBMM’de kabul edilmek üzere olan yasadan sonra umut ederiz ki böyle densizlerin hapishanede yaptıklarını düşünecek bolca vakti olacaktır.

Tüm Türkiye’de vatandaşlar evlerinde yemekler yapmakta, evlerinde maskeler üretmekte, balkonlara çıkıp alkışlarla sağlık çalışanlarına destek vermeye çalışmakta, işyerleri sağlık tesislerine ihtiyaçlar doğrultusunda hediyeler vermekte, zengin fakir ayırımı yapmadan müthiş bir dayanışma içinde sağlık çalışanlarına destek olmaya çalışmakta iken; kendini bilmez, hayadan edepten mahrum, cehalet budalası akıl fukarası biri tarafından maalesef bu güzel tabloya zarar verilmeye çalışılmıştır. Bizler sağlık çalışanları olarak bu gibi canilere rağmen elimizden gelenin dahi üzerinde bir mücadele ediyor ve etmeye de devam edeceğiz. Bu gibi ahlaksızlıklar bu gibi tehditlere rağmen biz bu salgını yenmek için üstesinden gelmek için tüm vatandaşlarımızın desteği ile savaşımıza devam edeceğiz.

Bir çağrı da İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü yetkililerinedir; Çalışanlara şiddet uygulamak için kapıya kadar gelip tehdit edenlere karşı çalışanların yanında dik bir duruş göstererek en sert en çetin mücadeleyi vermenizi istiyoruz ve bunu yapacağınızdan da emin olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Böylesine zor bir dönemde mağduriyete uğrayan bir sağlık çalışanına sahip çıkılması diğer sağlık çalışanlarının da beklentisidir. Bugünlerde geçecek ama yapılanlar unutulmayacak. Nasıl hatırlanmak istediğinize siz karar verin. Bu vesile ile tüm sağlık çalışanlarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor ve göstermiş oldukları destansı mücadelenin farkında olduğumuzu ve kendilerine minnettar olduğumuzu belirtmek istiyoruz."

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER