Ümit Karataş: Hemşireye Hakarete 6.650 TL ve 5 Yıl Denetimli Serbestlik Cezası

Ümit Karataş: Hemşire Serpil ALADAĞ'a hakaret eden hastaya Mahkeme sonucunda 6.650 tl adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildiğini söyledi.

Ümit Karataş: Hemşireye Hakarete 6.650 TL ve 5 Yıl Denetimli Serbestlik Cezası

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş; F.Ü.Hastanesinde görev yapan ve Sendika üyeleri olan Hemşire Serpil ALADAĞ'a hakaret eden hastaya Mahkeme sonucunda 6.650 tl adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildiğini söyledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde görev yapan Sendika üyemiz Hemşire Serpil ALADAĞ 21 Haziran 2019'ta tarihinde H.A. isimli bir hastanın sözlü ve fiziki saldırısına uğramış, konuyu yargıya intikal ettirmiştik.

Sendika olarak kınama mesajı yayınlayıp konunun takipçisi olacağımızı duyurmuştuk.

Elazığ Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonunda; H.A.' ya sözlü ve fiziki saldırıda bulunmaktan dolayı 6.650 tl.para cezası ile 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildi.

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş; Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında fedakarca çalışırken bir de bu tür haksız davranışlarla karşılaşmasının çalışma şevklerinin kırılmasına yol açtığını belirterek, "Bu davanın hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı olumsuz davranışları için caydırıcı olacağına inanıyorum. Hemşire arkadaşımızı da davanın sonuna kadar gittiği için tebrik ediyorum.

Sağlık çalışanlarının değersizleştirildiği, emeklerinin karşılığının verilmediği, hastalar ile sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle karşı karşıya getirildiği bu dönemde, hemşireye şiddet maalesef devam ediyor. 

Sağlıkta şiddetin gerçekleşmemesi için alınması gereken önlemlerin yanı sıra şiddet gerçekleştikten sonra caydırıcı yaptırımların olması da büyük önem taşımaktadır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 21:39

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER