Bakan KOCA: Bilim Kurulu Üyesi Virüs Kaptı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulundan koronavirüs kapanlar olduğu söylentisinin doğru olduğunu fakat isim vermeyeceğini söyledi.

Bakan KOCA: Bilim Kurulu Üyesi Virüs Kaptı 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir gazetecinin bilim kurulu üyelerinden koronavirüs olduğu söylenenler var doğru mu? Siz koronavirüs testi yaptırdınız mı ? Sorusuna;

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Evet söylenenler doğru bir bilim insanımız virüs kaptı ama İsim veremem isim vermem doğru olmaz aramızdada koronavirüslü arkadaşlar olabilir semptom göstermeden test yaptırmamız doğru değil test yaptırmadım.”diye soruları cevapladı.
 

2. Bilim Kurulu Oluşturulacak 
Umre ve yurt dışından gelenler farksız bir şekilde. Sadece yurt dışından gelenlerin sayısı 357 bindi ve Umrecilerin oranı %6'ydı. Bu dönemde birçok arkadaşımız ekrandan daha sağlıklı bilgi vermek noktasında gayret içinde oldular. Önümüzdeki günlerde daha çok vakaların konuşulduğu, sayıların konuşulduğu dönemden farklı olarak, psikolojik yönleri ve farklı bir ekibin oluşacağı bir hazırlık içerisindeyiz. Yeni süreçte 2. bir kurulun duyurusu sizlere yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 21:44

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER