6 ay önce Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

6 ay önce Gündem

Memur-Sen İzmir İl Başkanı ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına mobbing yapıldığını iddia etti.

6 ay önce Sağlık

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Eda Güler, Türkiye'de en yaygın ağız sağlığı sorununun diş çürüğü olduğunu belirtti

6 ay önce Gündem

İngiltere'nin Chester kentindeki bir hastanende çalışan yenidoğan hemşiresi Lucy Letby, 7 bebeği öldürmek, 6'sını da öldürmeye teşebbüs etmekten ömür boyu hapse mahkum edilirken, erken tahliye hükümleri de uygulanmayacak.

6 ay önce Güncel

Bakan Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yürütülen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni’nde konuştu.

6 ay önce Güncel

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17,5'ten yüzde 25 düzeyine yükseltilmesine karar verdi.

6 ay önce Güncel

"Türkiye Kamu-Sen'in bütün uyarılarına rağmen bir türlü pazarlık masasına dönüştürülmeyen toplu sözleşme masası, 6,5 milyon memur ve memur emeklisi, aileleriyle 25 milyon vatandaşımızın umutlarının başka bahara kalmasına neden olmuştur."

6 ay önce Sendika

7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sunulan tekliflerin memuru yok saydığı gerekçesiyle Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in aldığı karar doğrultusunda; 22 Ağustos 2023 tarihinde iş bırakma kararı alınmıştır.

6 ay önce Gündem

Kumluca Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda bir başhekim iki hemşireye görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırmıştı

6 ay önce Güncel

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın memur zammı pazarlığında 291 maddede mutabakat sağlandığı açıklaması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Reklam Bloğu