10 ay önce Güncel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

10 ay önce Gündem

Memur-Sen İzmir İl Başkanı ve Sağlık-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Gençer Yılmaz, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına mobbing yapıldığını iddia etti.

10 ay önce Sağlık

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Eda Güler, Türkiye'de en yaygın ağız sağlığı sorununun diş çürüğü olduğunu belirtti

10 ay önce Gündem

İngiltere'nin Chester kentindeki bir hastanende çalışan yenidoğan hemşiresi Lucy Letby, 7 bebeği öldürmek, 6'sını da öldürmeye teşebbüs etmekten ömür boyu hapse mahkum edilirken, erken tahliye hükümleri de uygulanmayacak.

10 ay önce Güncel

Bakan Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yürütülen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni’nde konuştu.

10 ay önce Güncel

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (Kurul) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 17,5'ten yüzde 25 düzeyine yükseltilmesine karar verdi.

10 ay önce Güncel

"Türkiye Kamu-Sen'in bütün uyarılarına rağmen bir türlü pazarlık masasına dönüştürülmeyen toplu sözleşme masası, 6,5 milyon memur ve memur emeklisi, aileleriyle 25 milyon vatandaşımızın umutlarının başka bahara kalmasına neden olmuştur."

10 ay önce Sendika

7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde sunulan tekliflerin memuru yok saydığı gerekçesiyle Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in aldığı karar doğrultusunda; 22 Ağustos 2023 tarihinde iş bırakma kararı alınmıştır.

10 ay önce Gündem

Kumluca Devlet Hastanesi’nde yaşanan olayda bir başhekim iki hemşireye görev yeri terk cezası olarak A-4 kâğıdına 500 kere, “Ben salağım servisimden başka servise gittim” yazdırmıştı

10 ay önce Güncel

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın memur zammı pazarlığında 291 maddede mutabakat sağlandığı açıklaması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Reklam Bloğu