Binlerce Umreci Daha Karantinaya Alınabilir!

ALO 184 üzerinden yoğun şikâyetlerin sonucunda Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın konuyu titizlikle değerlendirdiği iddiaları gündeme düştü.

Binlerce Umreci Daha Karantinaya Alınabilir!

14 Mart sonrası umreden dönen 10 binin üzerindeki Türk vatandaşının Ankara ve Konya'daki 5 yurtta karantina altına alınmasının ardından gözler daha önce umre ziyaretinden gelenlere çevrildi.  

Karantinaya alınanlarla ilgili olarak "Umre dönüşü şüpheli bulunanlar gelir gelmez hastaneye kaldırılıp testleri yapılmaktadır" şeklinde açıklama yapan Sağlık Bakanlığı’nın önceki umre ziyaretçileri için hangi tedbirleri alacağı ise tartışma konusu oldu.

Özellikle Şubat’ın son haftası ve Mart’ın ilk iki haftası içinde umreden gelen vatandaşların istirahat kuralına uymadığı komşuları ve akrabaları tarafından şikâyet konusu oluyor. Camilere cemaatle namaz kılmaya giden, toplu ulaşım araçlarına binen, kahvehanelerde oturan ve alışveriş merkezlerinde gezen bu kişiler hakkındaki komşu ve akraba şikâyetleri artmaya başladı. Tüm uyarılara rağmen önceki umrecilerin kayıtsız davranışlarının yakın çevrelerini tedirgin ettiği söyleniyor.

ALO 184 üzerinden yoğun şikâyetlerin sonucunda Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı’nın konuyu titizlikle değerlendirdiği iddiaları gündeme düştü.  İddialara göre ihbar üzerine evlerinde istirahat etmesi gerektiği halde buna uymayan önceki umrecilerin evinden dışarıda yakalandığında kolluk güçleri zoruyla karantinaya alınacağı planlandığı konuşuluyor.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
öğretmen
öğretmen - 2 yıl Önce

Bir öğretmen olarak hemsire olan erkek hemşire sağlık teknisyeni olan eşime kaç defa dedim yalvardım bu puanla değil öğretmenlik istediğin üniversitesi de istediğin bölümü seçersin ama gitti ben sağlıkçı olacağım dedi oldu ben gel öğretmen ol dedim yaz tatili ,kış tatili ,kar tatili ,resmi tatiller bayramlar 15 tatil ,ara tatiller yani hep tatil hep tatil hem haftada 40 saat değil 15 saat çalışırsın nöbetin olmaz haftasonu gece Bayram hep evde olursun dedim dinlemedi şimdi salgınlar la,depremlerle sınırda görevlerler uğraşıyor izin yok çocuklara hep ben bakıyorum. ayda en az 7 nöbete gidiyor izin zamanları 11 oluyor yaz tatilinde hiç bir yere gidemiyoruz, bak dedim ben yattığım yerden maaş, ek ders alıyorum desem yeridir dedim salgın yüzünden izinliyim dedim ,kurs parası ,sınav paralarıda bacası gün geliyor 2 derse giriyor evime gidiyorum türkiye de en az saat çalışıp en çok maaşı alan bizleriz dedim ama sağlıkçı oldun hastanın altını temizliyor banyosunu yaptırıyor tedavilerini enfeksiyonu ile bulaşıcı hastalığı ile uğraşıyor depreme gider sele gider sınıra gider darbede hastaneye koşar birde üstüne dayak şiddet görüyor kaç defa dedim istifa et bu meslekler yapılmaz diye ama etmedi ilerde bosanmazsak iyidir

bu kadar çalışmaya da aldığı maaş 4600 tl çok düşük değil mi bir bekçi bile 5000tl bir zabıta bile 5900 tl bir polis 6500 tl biz öğretmenler 6400 tl alıyorken eşim bu kadar düşük maaş alıyor Allah akıl fikir versin bu meslek bu kadar maaşa yapılır mı söylermisiniz inşAllah nöbetsiz düz masa başı bir kuruma geçiş yapacak bu işten hastaneden kurtulacak bizde ailece rahatlacağız çok şükür

SIRADAKİ HABER