Cüneyt Özdemir Türk Sağlık Sistemine Dikkat Çekti

Cüneyt Özdemir ABD ve Türk Sağlık Sistemini karşılaştırarak, Türk Sağlık Sisteminin kolaylık ve ulaşılabilirliğine dikkat çekti.

Cüneyt Özdemir Türk Sağlık Sistemine Dikkat Çekti

Cüneyt Özdemir Türk Sağlık Sistemine Dikkat Çekti

Gazeteci Cüneyt Özdemir’in YouTube kanalında Türk sağlık sisteminin ulaşılabilirliğine ve kolaylığına dikkat çekti. Yakın zamanda İstanbul’da gittiği bir hastanede kısa süre içinde sağlık probleminin tanıya kavuştuğundan bahseden Özdemir “ABD’ de özel sağlık sigortalarına rağmen sağlık problemlerine acil çözüm sunulamadığından bahsederken hükümetin iyi olduğu konulardan olan sağlık sektörü için  takipçilerine "yine şimdi bana yandaş dersiniz" diye ifade etti .

Takipçilerine durumu çaktırmadığını ancak çok endişe duyduğunu belirten Özdemir, birkaç gününün kabusla geçtiğini, bu süreçte hayatı yeniden gözden geçirdiğini söyledi.


"Biyopsiler oldu, bilmem ne oldu. Temiz çıktı, başka bir şey çıktı. Daha halledilebilir bir şey çıktı. Eşeği kaybettik bir daha bulduk yani öyle söyleyeyim. Neyse şimdi daha halledilebilir sistem var, onu halledeceğim" diyen Özdemir, sözlerinin devamında ABD'ye gittiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Buraya geldim, doktora gidelim. Mart ayına randevu verdiler. Hangi aydayız? Daha kasımın sonundayız. Aralık, ocak, şubat, mart. Dört ay sonraya yani. Ki sağlık sigortamız falan var burada, ona rağmen. Burada bu bir efsane zaten. Dişine bir şey olur, 3 bin dolar, 4 bin dolar, 10 bin dolar, 12 bin dolar para alıyorlar. Bizim sağlık sektörümüz çok konuşuluyor, tartışılıyor. Yine bana diyeceksiniz 'Ulan bu Cüneyt iyicene yandaşa bağladı.' Peki, yine bu Cüneyt bağlamış olsun ama birçok insan dişini yaptırmaktan ne bileyim herhangi bir sağlık sektöründeki bir şeye kadar Türkiye'ye gitmeyi tercih ediyorlar. Daha kolay, daha basit. Burada 4 ay sonraki şey olacak sistemi, Türkiye'de kendiniz devlet sigortasıyla çözebileceğiniz bir sistem var gibi gözüküyor."

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2019, 15:35

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER