Doktora Yumruğa 11 Ay Hapis Cezası Verildi!

İstanbul’da İstanbul Yeni Huzur Tıp Merkezinde 2 yıl önce meydana gelen olayla ilgili devam eden mahkeme sonuçlandı sanığa 11 ay hapis cezası verildi.

Doktora Yumruğa 11 Ay Hapis Cezası Verildi!

Doktora Yumruğa 11 Ay Hapis Cezası Verildi!

Hukukçu Hekimler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pediatrist Av. Cengiz BAYRAM, ‘’2 yıl önce İstanbul Yeni Huzur Tıp Merkezinde Dr. Murat A.’ya fiziksel şiddet uygulayıp öldürmek kastı ile hayati tehlike yaratabilecek şekilde kafasına yumruk atan sanığa bugün İstanbul 16. Asliye Ceza Mahkemesince 10 ay 25 gün hapis cezası verildi. 

Vekaletnamesini Dernek Başkanı Avukat Cengiz Bayramın alıp Dernek üyemiz Av. Nurhan DEMİRHAN’ ın takip ettiği dosyada verilen bu cezanın emsal teşkil ederek bundan sonraki süreçte hastanelerde bu tür şiddet uygulayanlara caydırıcı olacağını ümit ediyoruz. Sağlık merkezleri hastaların bir an önce sağlığına kavuşması için fedakarca çalışılan güzide yerlerdir. Son yıllarda sağlıktaki şiddetin dozacının artması ve caydırıcı cezaların gelmemesi üzerine artan şiddet eylemlerine karşı hukuk alanında verdiğimiz bu gayretlerle bu tür haberlerin daha az yaşanacağı ümidindeyiz. Sağlık çalışanları sadece işini yapmak istiyor. Hastaları iyileştirme ve evlerine şifa ile göndermek istiyor. Tek amacımız sağlıktaki şiddetin bitmesidir’’ dedi.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2020, 18:07

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER