Hastane'de Doktor ve Hemşireye Şiddet İddiası!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Abdurrahman Açıkgöz, Çocuk Sağlığı Doktoru K.D ve görevli hemşirenin hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kaldığını ve olayın takipçisi olacaklarını açıkladı.

Hastane'de Doktor ve Hemşireye Şiddet İddiası!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli doktor ile hemşirenin, hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kaldığı öne sürüldü.

İddiaya göre; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde görevli Uz. Dr. K.D. ile hemşire R.E., tedavi işlemlerini yaptığı sırada bir hasta yakınının fiziksel şiddetine maruz kaldı. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Abdurrahman Açıkgöz, olayın takipçisi olacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanemizde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları hekimlerimizden Uz. Dr. K.D. ve servis hemşiresi R.E. fedakarca hizmet vererek tedavi işlemlerini yaparken görevi başında iken bir hasta yakını tarafından fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Sağlık kurumlarında tüm sorumluluğu o anda sağlık hizmeti sunmak olan sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor olayın hukuki takipçisi olacağımızı bildiriyoruz."

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sade
sade - 7 ay Önce

Sağlık çalışanlarına yapılan şiddet olaylarının istatistiklerinin çıkarılarak inceleme altına alınması gerekir. Acilde mi normal muayenede mi özel hastanede mi devlet hastanesinde mi. Ayrıca özel hastane çalışanlarıyla devlet hastanesi çalışanlarının Hasta ve yakınlarına karşı davranışları da incelenerek çalışma yapılmalı.

SIRADAKİ HABER