Hemşirelere Hakaret Eden Dizi Yayından Kaldırıldı

Hemşirelere hakaret içerikli sahneler bulunan azize dizisi yayından kaldırıldı.

Hemşirelere Hakaret Eden Dizi Yayından Kaldırıldı

Hemşirelere Hakaret Eden Dizi Yayından Kaldırıldı

Bahsi konu olan sahne şu şekilde ifade edilmişti: "19 Kasım 2019 Salı akşamı Kanal D’de yayınlanan Azize dizisinin ilk bölümünde, başrol oyuncusu Hande Erçel'in oynadığı Azize hemşire sadece 5 dk içinde sözlü, fiziki ve cinsel tacize uğradı. Söz konusu dizinin derhal yayından kaldırılması ve sağlıkla ilgili STK ların bu duruma tepki göstermesini istiyoruz. Ayrıca söz konusu sahnelerde kullanılan yastıktan anlaşılacağı üzere durum bir devlet hastanesinde geçiyor izlenimi verilmiş."

Yeni sezonda Kanal D ekranlarında yayımlanmaya başlayan, iddialı dizi 6. bölümün ardından sürpriz bir kararla ekrana veda etti. Final bile yapamayan dizi apar topar yayından kaldırıldı. İzleyici neye uğradığını şaşırdı.

Hande Erçel ve Buğra Gülsoy'un başrollerde oynadığı Azize, tecavüz sahnesiyle çok konuşulmuş, eleştirilerin hedefi haline gelmişti. Yılbaşı nedeniyle tatile giren Azize ekibi 7. bölümün çekimlerine hazırlanırken final haberi geldi.

Mustafa Avkıran, Başak Daşman, Selen Öztürk, Duygu Sarışın ve Orhan Kılıç gibi ünlü isimlerin de rol aldığı dizi ekibi tatile çıktığı için vedalaşamadı.

Kanal D'de ilk olarak salı akşamları yayınlanmaya başlayan Azize, reytinglerde beklenen sonucu alamayınca flaş bir kararla gün değişikliğine gitmişti. Cumartesi gününe alınan diziyi gün değişikliği de kurtarmadı.

Azize dizisi, geçen hafta sonu yayınlanan 6. bölümüyle de reytinglerde ilk 10 program arasına giremedi. Kanal D yönetimi ise aldığı flaş kararla Azize'yi final bile yapamadan yayından kaldırdı.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER