MHP 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler İçin Kadro İstedi!

TBMM’de konuşma yapan MHP Milletvekilleri memurların 3600 ek gösterge beklediğini ve sözleşmeli çalışanlar için kadro talebinde bulunduklarını ifade etti.

MHP 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler İçin Kadro İstedi!

MHP 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler İçin Kadro İstedi!
 

3600 ek gösterge ve kamuda sözleşmeli, güvencesiz, geçici vekil, ücretli veya kısmi zamanlı personel çalışmasının son bulması gerektiğini ifade ettiler.

MHP Grubu adına Mehmet Taytak şu açıklamaları yaptı:

“2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi’nin 4’üncü maddesine bağlı cetveller üzerine Milliyetçi Hareket Partisi adına söz almış bulunmaktayım. Gazi Meclisi ve yüce Türk milletini saygıyla selamlıyorum. Memurlarımız 3600 ek gösterge beklemektedir”

“Değerli milletvekilleri, ülkemizin huzuru ve düzeni için gece gündüz fedakârca görev yapan Türk polis teşkilatımız, çocuklarımızın geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz ve memurlarımız 3600 ek gösterge beklemektedir. Öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinde düzenlemeler yapılmalı, atanamayan öğretmenlerimize çözüm bulunmalıdır. Asgari ücret alan vatandaşlarımız ve tüm meslek gruplarının vergi kesintilerinde iyileştirmeye gidilmelidir.”

MHP Grubu Adına Mustafa Kalaycı’da şu açıklamalara yer verdi:

“Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; Cumhurbaşkanlığı ve bağlı kuruluşları bütçeleri üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına söz aldım. Bu vesileyle yüksek heyetinizi ve ekranları başında bizleri izleyen aziz milletimizi hürmetle selamlıyorum.”

“Kamuda güvencesiz ve sözleşmeli personel çalıştırılması son bulmalı”

“Yönetim sisteminin kalitesi kadar, sistemi işletecek olan insan gücü kalitesi de önemlidir. On Birinci Kalkınma Planı’nda da vurgulandığı gibi, ehliyet ve liyakat esaslı bir yaklaşımla, memleketimizin tüm nitelikli insan gücünden etkin ve verimli şekilde yararlanmasını mümkün kılan bir personel rejimi inşa edilmeli ve bu yönde uygulama sergilenmelidir. Kamuda ücret adaleti sağlanmalı, statü ve istihdam karmaşası giderilmeli, kamu çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunları çözüme kavuşturulmalı, ek gösterge çalışması hızla tamamlanarak adaletsizlikler giderilmelidir. Kamuda güvencesiz, sözleşmeli, geçici vekil, fahri, ücretli ve kısmi zamanlı personel çalıştırılması da son bulmalıdır.”

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER