Oyuncak Ambulans Müzesi İlgi Görüyor!

Bursa'nın İnegöl Devlet Hastanesi'nde bulunan Türkiye'nin tek "Oyuncak Ambulans Müzesi" çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Oyuncak Ambulans Müzesi İlgi Görüyor!

Oyuncak Ambulans Müzesi İlgi Görüyor!

Bursa'nın İnegöl Devlet Hastanesi'nde dünyanın ikinci Türkiye'nin Tek "Oyuncak Ambulans Müzesi" yoğun ilgi görüyor. Sağlık Tarihi Müzesi'nden sonra "Ambulans Tarihi Müzesi" ile "Oyuncak Ambulans Müzesi" açıldı. Müzede 300'e yakın oyuncak ambulans sergileniyor. Müzede ambulans helikopterlerde bulunuyor. Çanakkale ve Yemen cephelerinde de kullanılan tarihi ambulansların örneklerini müzede görmek mümkün. "Oyuncak Ambulans Müzesi" hastanenin giriş kısmında bulunuyor.

İnegöl Devlet Hastanesi Müdür Yardımcısı Kamil Saçkesen yaptığı açıklamada: "Ulusal ve uluslararası İnegöl Turizm Parkuru'nda, İnegöl Devlet Hastanesi olarak yerimizi alma çabalarımızın bir girişimi olarak, 2016 yılında İnegöl Devlet Hastanesi'nin kuruluşunun 110'uncu yılında hizmete soktuğumuz İnegöl Sağlık Tarihi Müzesi'nin yanı sıra hastanemizin kuruluşunun 112'nci yılında 112 Sağlık Hizmetleri'nin önemini vurgulayacak şekilde Türkiye'de ilk ve tek, dünyada ise ikinci olan "Oyuncak Ambulans Müzesi" bölümlerimiz mevcut. Burada aynı zamanda ambulans tarihini anlatan oyuncaklarımız da var" ifadelerini kullandı.

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER