Yoğun Bakım Hasta Sayısında Korkunç Artış

Vaka sayısı bin sınırına yaklaşmış olsa da, yoğun bakım hasta sayısı 2 ay önceki rakamlara ulaştı.

Yoğun Bakım Hasta Sayısında Korkunç Artış

Sağlık Bakanlığının dün açıkladığı verilere göre 45 bin teste karşılık olarak 1.012 pozitif vaka saptandı. Yoğun bakım hasta sayısı ise 1.209'a yükseldi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Prof. Dr. Güner Sönmez "Herkes bıktı biliyorum, ben de bıktım. Ama virüs ne bıktı ne de vazgeçti. Yoğun bakım hasta sayımız, 2 ay önceki rakamlara ulaştı. Pozitif vaka/ Y. Bakım hasta oranı % 10'a yaklaştı. Pozitif vaka hala 1000'in üstünde. Yorumu size bırakıyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2020, 20:05

Samet Kaya


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçılar
saglıkçılar - 2 yıl Önce

HASTANE ÇALIŞANLARI SAĞLIK PERSONELİ HEMŞİRE SAĞLIK MEMURU TEKNİSYENLERİ OLARAK Yeter artık ne yapılacaksa yapılsın artık kısıtlama vbvb ne varsa yapılsın sağlık çalışanları olarak bittik tukendik vakalar hastalar azalmıyor giderek artıyor nereye kadar böyle gidecek perişan oluyoruz .depremde selde bütün doğal afetlerde savaşta darbede salginda hep görev basindayiz artık sağlık çalışanları olarak nereden seçtik bu mesleği nereden bulastik sağlık bakanligina diyoruz masa başı başka kurumlarda mis gibi 8,5 çalışmak varken ne bayram ne ne haftasonlari ne resmi tatiller ne yaz ne kış tatili her zaman görev mesai yapıyoruz diğer kurumlar yatarken hangi kurum çalışanı var başka biz sağlık çalışanları gibi çalışan bir tek polisler ve jandarma vardır onlarda emeklerinin karşılığını aliyorken en az 6300 TL maaş alırken bizler bu kadar çok çalışmamıza rağmen herşey dahil 5000 TL ancak alabiliyoruz kimsenin aldığı maaş bizleri ilgilendirmez ama bizlerde emeklerimizin karşılığını istiyoruz kimse bizler kadar çalışmıyor ama bizlerden yüksek maaş alıyorlar hastane çalışanlarının hemsireler in sağlık memurlarının teknisyenlerinin canı çıkıyor yıllardır yeter artık ya emeklerimizin karşılığını verin yada bu salgının önüne geçin tedbirler alin milletin sefası bizlerin cefasina dönüştü nice arkadaşlarımız bu salgindan dolayı vefat etti bizler kaç aydır korkuyla yaşıyoruz aile diye bişey kalmadı nereden seçtik bu mesleği sağlıkçı olmayı .....DÜZ MEMUR OLUP MİS GİBİ ODALARDA 8,5 MESAİ YAPMAK VE AYNI MAASI HATTA DAHA YÜKSEK MAAŞI ALMAK VARKEN SAĞLIKÇI OLUPTA KENDİNİZİ DE AİLENİZİ DE PERİŞAN ETMEYİN HANGİ SAĞLIK PERSONELİNE SORSANIZ BU MESLEKTEN BU BAKANLIKTAN KAÇMAK İSTİYOR MASA BAŞI ÇALIŞMAK İSTİYOR .NE HASTA İLE HASTA YAKINI İLE UĞRAŞACAKSIN GECE GÜNDÜZ TEDAVİLERİNİ YAP ALTINI BOKUNU TEMİZLE ENFEKSİYONU İLE BULAŞICI HASTALIĞYLA UĞRAŞ BANYOSUNU YAPTIR SİL TEMİZLE SONDASI ALÇISI DİKİŞİ PANSUMANI itiyle kopuyla sarhoşuyla serserisiyle uğraşdur gece gündüz VBVB NE KADAR PİS İŞ VARSA YAP YAP DUR ÜSTÜNE BİRDE DAYAK YE ŞİDDETE MARUZ KAL HİÇBİR KİYMETİN DEĞERİN OLMASIN KAMUDA EN DÜŞÜK MAAŞI AL VARSA yaparım dyen gelsin hemen kurum değiştirelim istiyoruz üstüne para da verilecektir

SIRADAKİ HABER