Hasta yakınları koronavirüs servisine almadı diye hastane güvenliğini döner bıçağıyla bıçakladı. Sağlıkta şiddet artık pes dedirtmeye başladı!

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde coronavirüs servisine hasta yakınları alınmadığı için hastane güvenliği bıçaklandı.

Hasta yakınları tarafından döner bıçağıyla bıçaklanan hastane güvenliğine ilk müdahalenin Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapıldı.

Sosyal Medyaya düşen bu haberin ardından, Haber Merkezimiz tarafından yapılan araştırmada olayın doğruluğunu teyit ettik. Hastane Güvenliği arkadaşımızın hayati tehlikesi bulunmamakla beraber, şuan sevk edildiği Göztepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde tedavisi devam ediyor.

'Hekimler Göçü'nde Temmuz Rekoru! En Büyük Kayıp İstanbul'da 'Hekimler Göçü'nde Temmuz Rekoru! En Büyük Kayıp İstanbul'da

Yeter Artık!

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu zamanlarda böyle olayların yaşanması gerçekten sağlık personellerinin işini zorlaştırıyor, hiç hak etmedikleri olaylara şiddete maruz kalıyorlar. Hızlı bir şekilde bu konularda önlem alınmalıdır.