İzmir'de Hava Ambulans Çalıştayı Başladı!

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İzmir Urla'da Hava Ambulans Çalıştayı başladı.

İzmir'de Hava Ambulans Çalıştayı Başladı!

İzmir'de Hava Ambulans Çalıştayı Başladı!

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Semih Korkut'un başkanlığını yaptığı çalıştaya, İzmir İl Sağlık Müdürü Op. Dr. M. Burak Öztop, Türkiye genelinde helikopter ambulansların bulunduğu 17 ilin İl Ambulans Servisi Başhekimleri'de çalıştaya katıldılar.

"Dünyanın En Genç ve En İyi Hava Ambulansı Filosuna Sahip Ülkeyiz"

Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Semih Korkut yapmış olduğu açılış konuşmasında; dünyanın en iyi ve en genç hava ambulansı filosuna sahip olduklarını ifade etti. 17 helikopter ambulans, 3 ambulans uçak ile 17 bölgede tüm Ülkeye hizmet verildiğini ifade etti.

Dr. Semih Korkut "hava ambulans hizmetlerinin daha etkin ve verimli sunulabilmesi amacıyla bu Çalıştayı düzenledik. Merkezde ve sahadaki mevcut durum, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini 3 gün boyunca tartışacağız ve 3. günün sonunda elde edilecek verilerin acil sağlık hizmetleri açısından verimli olacağına inanıyorum." ifadelerine yer verdi.

Hava Ambulans Çalıştayı sunumlarla devam ederken çalıştayın bitiminde katılımcılara sertifika verileceğini ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2019, 00:57

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER