17 Bin 689 Sağlık Personeli Atamasına Başlıyoruz!

Sağlık personeli alımı 2019 yılı içinde başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın twitter üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile sağlık personeli alımı başlıyor.

17 Bin 689 Sağlık Personeli Atamasına Başlıyoruz!

17 Bin 689 Sağlık Personeli Atamasına Başlıyoruz!

Sağlık Bakanı KOCA, tarafından twitter üzerinden yapılan yazılı açıklama ile 17 bin 689 kişilik sağlık personeli alımı başlıyor. Bakan KOCA'nın yapmış olduğu açıklamaya göre bazı alım yapılacak bazı branşlar belli oldu. Ancak branşların içerisinde ki öğrenim durumu, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri gibi branşların tam dağılımlarının ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor. Aralık ve şubat aylarında olmak üzere 2 dönem olarak sağlık personeli alımı olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Sağlık Personel Alımı Yazısı

"Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdesini verdiği 17 bin 689 sözleşmeli sağlık personeli alımı için pozisyon ihdası Cumhurbaşkanlığımız tarafından onaylandı. Bu pozisyonlar için alım sürecini hemen başlatıyoruz.


Kılavuzun ÖSYM tarafından yayımlanmasını müteakip alımlarımızı Aralık ve Şubat aylarında iki dönem olarak yapacağız.


7 bin 525'i hemşire, 2 bin 182'si ebe ve 6 bin 951'i sağlık teknisyeni/teknikeri olmak üzere psikolog, fizyoterapist, diyetisyen, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi unvanlarında toplam 17 bin 689 sözleşmeli pozisyona KPSS puanıyla atama yapacağız.


Duyurular, Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (https://yhgm.saglik.gov.tr) ve ÖSYM'nin (//www.osym.gov.tr) internet sitelerinden takip edilebilir.


Atamaların sağlık camiamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."
 

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 19:32

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER