Sağlık Sen Delege Seçimleri Mahkeme Tarafından Durduruldu

Konya'da Sağlık Sen delege seçimleri mahkeme tarafından durduruldu.

Sağlık Sen Delege Seçimleri Mahkeme Tarafından Durduruldu

Sağlık Sen Delege Seçimleri Mahkeme Tarafından Durduruldu

Konya'da yapılan delege seçimlerinde Konya'da görev yapmakta olan sağlık çalışanı, Ankara İş mahkemesine başvuruda bulunarak, yürütmeyi durdurma kararı aldı. Konya Sağlık Sen'de tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Başkan adaylarından Gökhan Arıcan, özellikle Konya Numune Hastanesi'ndeki delege seçiminde istediği sonucu alamaması üzerine Sağlık Sen Genel Merkezi'ninde yönlendirmesi sebebiyle seçimleri durdurma kararı aldırttığı iddialar arasında bulunuyor.

Mahkeme Kararına Başkan Adayı Himmet Bayar'dan Tepki!

İşte Himmet Bayar'ın yazılı açıklamasından bazı kesitler:

"Konya'da yaklaşık 5 aydır devam eden seçim çalışmaları akabinde açılan dava ile durdurulmaya çalışılması hem sahada hemde üyelerimiz açısından son derece üzüntü verici olmuştur."

"23.10.2019 tarihinde başlamış bulunan seçim sürecinde 7 kasım tarihinde yapılan Konya Numune Hastanesi delege seçimlerinden büyük bir hezimetle ayrılan ve sahada umduğunu bulamayan Gökhan ARICAN tarafından 8 kasımda bir taşeron bulunarak, şube delege seçimlerinin iptali için dava açtırılmıştır."

"Bu şekilde davranarak ne amaçladığınızı bilmiyorum. Ancak kesin olan bir şet varsa ki, hırsınızla, ihtirasınızla, binlerce üyemizin iradesini hiçe saydınız. Sağlık Sen'in itibarını, erdemliler hareketinin misyonunu lekeleyen bir hata yaptınız."

"Taban iradesine güçle ayar vermeye kalkanlar, Konya'da asla istedikleri sonuca ulaşamayacaklartır." İfadelerini kullanarak tepkisini gösterdi. 

Mahkeme kararının ardından Konya Sağlık Sen seçiminin nasıl şekilleneceği, seçimi genel merkez tarafından atanan bir kişinin mi yöneteceği ilerleyen günlerde netleşecek. 

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER