Şahsımı ve Sendikamızı hedef etmeye çalışan bazı kişilerin yalan, yanlış ve iftira içeren bilgileri iletmesi sonucu bir yerel gazetede; şahsıma ve sendikamıza yönelik aslı astarı olmayan, yalan ve iftira içerikli haber niteliği taşımayan, yanlı bir yazı kaleme alınmıştır. Şehrimizin göz bebeği olan ve mensubu bulunduğum Fırat Üniversitesi tarafımızdan karalanmakla itham edilmiş, adeta düşman olarak lanse edilmeye çalışılmıştır.  Geçtiğimiz günlerde Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimliğinin Sendikamız üyelerine mobbing uygulaması, küfürlü sözlerle, tehditlerle Sağlık Çalışanlarını görevi dışında çalıştırma dayatmalarına karşı Kamu Sağlık-Sen olarak görevimiz gereği basın açıklaması yapmış, olayı üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşmıştık. Savcılık Suç duyurusunda bulunup, idari mahkeme yoluyla konuyu yargıya taşımıştık. Buraya kadar tamam! Sağlık Çalışanlarının yaşamış olduğu mağduriyeti gözlerden kaçırmak ve bu konu ile ilgili oluşan kamuoyu baskısını ortadan kaldırmaya çalışan bazı talimat seviciler konuyu Fırat Üniversitesini karalamaya getirerek, şahsımı ve Sendikamızı hedef almıştır. 
 

Şunu tüm kamuoyunun bilmesini isteriz; Hiç kimse şahsımı ve Sendikamızı Fırat Üniversitesi düşmanı ve  karalayanı ilan edemez, gösteremez, ima dahi edemez! Kimsenin haddi değildir! Mensubu bulunduğumuz ilimizin ve bölgemizin gözbebeği olan Üniversitemizin aleyhinde hiçbir açıklamamız ve yorumumuz dahi olmamış ve olmayacaktır. Kimse bizim Elazığ sevdamızı, Fırat Üniversitesi sevdamızı sorgulayamaz!
 

Ama şehrin en önemli dinamiği olan Fırat Üniversitesi'nin yönetiminin yapmış olduğu hataları önlemek ve bu hataların bir daha yapılmaması adına yöneticilere yönelik eleştirilerimizi Üniversiteye mal etmek çok büyük haksızlık olur! Fırat Üniversitesi yönetimi de öğrencilerin tercih dönemi olan bu hassas günlerde Üniversitemizi zor duruma düşürecek, uygulama ve davranışlardan uzak durmalıdır. Uygulamış olduğu baskıcı yönetim anlayışından vazgeçmeli, "dediğim dedik", " ben yaptım oldu bitti' sine" son vermelidir. Sendika Başkanlarını tehdit etmeyi bırakarak yeni gelecek öğrencilerin tercihlerini Fırat Üniversitesine yapmaları için fiziki şartları ve eğitim kalitesini arttırıcı projeler gerçekleştirmelidirler. Sendikalar başta olmak üzere tüm STK 'ların öncelikle varlığından rahatsız olmaması, görüş ve önerilerini dikkate almasını bekleriz. Sivil Toplum Örgütleri kurumların daha iyi yönetilmesine katkıda bulunmak ve destekçisi olmak üzere var olmuşlardır. Bizim Misyonumuz ve vizyonumuz da budur! 
 

Bu vesileyle Üniversite sınavını kazanarak tercih yapacak öğrencilerimizin kadim bir geçmişi olan Fırat Üniversitemizi tercih etmelerini istiyor, ayrıca barınma, yemek ve diğer konularda il dışından gelecek olan öğrencilerimize katkı sunacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz!

Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları İş Bıraktı: Ödemeler Yapılmadı Ege Üniversitesi Hastanesi Çalışanları İş Bıraktı: Ödemeler Yapılmadı

Ümit Karataş
Kamu Sağlık Sen Genel Başkanı

Editör: Ertuğrul Gülmez