Semih Durmuş: Döner Sermaye Çalışmamızı İlettik!

Sağlık Sen Ankara 2 No’lu Şubesi Temsilciler toplantısına katılan Semih Durmuş “döner sermaye” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Semih Durmuş: Döner Sermaye Çalışmamızı İlettik!

Semih Durmuş: Döner Sermaye Çalışmamızı İlettik!

Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, döner sermaye sistemi ile ilgili adaletsizliğe vurgu yaptı. “Sağlık Sen olarak döner sermaye sistemiyle ilgili hazırladığımız bir taslak var. Bunu Sağlık Bakanlığı’na ilettik. Döner sermaye sisteminin daha adaletli hala gelmesi için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu sistem kendi başına bir sorun üretiyor. Mutlaka bu yönetmeliğin değişmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının performans uygulaması yok ama herkesin kabul edebileceği makul ve mantıklı kriterler getirelim. İnsanların çalışacağı il bir kriter olsun, hastane bir kriter olsun, çalışılan servis bir kriter olsun. Bazı servislerde personel istihdam etmekte gerçekten zorluk çekiliyor. Eğitim bir kriter olsun. Bunlar belirlensin ve bunun karşılığında çalışana sabit ücretler verilsin. Bu sistemin daha adaletli hale gelmesi için yetkililerle olan görüşmelerimiz ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Semih Durmuş, 3600 Ek Gösterge Açıklaması Yaptı

Temsilcilerin sorunlarını da dinleyen Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sorunların çözümü için çalıştıklarını, mücadele ettiklerini ifade etti. Durmuş, konuşmanın devamında şu açıklamaya yer verdi: “Kreş sorununu biz çok önemsiyoruz, bunun için görüşmeler sürüyor ve çözüm odaklı çalışıyoruz. İcap nöbeti bizim Toplu Sözleşme masasına getirdiğimiz konulardan bir diğeri ama bunu bürokrasiye kabul ettiremedik. Süresiz 4/B’li çalışan arkadaşlarımızın sorunlarını ise sürekli gündemde tutuyoruz. Bu arkadaşlarımız için inşallah sonuç alacağız. Ayrıca 3600 Ek gösterge hükümetin seçim vaadi. Verilen söz tutulmalı. Tüm kamu personeli arkadaşımız bu haktan yararlanmalı. Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı ilgili ise görüşmeler sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Sorunları Çözecek Sağlık Sen’dir

Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı’da sahada sorunlarla karşılaşıldığında, bu sorunları çözecek Sağlık Sen’dir, dedi. 

Nihat Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER