Hastanelerde çalışan bilgi işlem, güvenlik ve temizlik personeli sürekli işçilerin tediye ödemelerinin 4. taksiti 17 Aralık 2021 yılında ödenecek.

İşçilere yılda 52 günlük ilave tediye ödemesi 4 eşit taksitte yapılıyor. İşçiler ilave tediye 4. taksit ödemelerinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan ilave tediye tarihleri 2021 yılı için ödeme tarihleri netleşti. 16 Temmuz 2021de yatan 3. taksit ilave tediye sonrası, son taksit için geri sayım başladı. 4. son taksit olan tediye ödemesi 17 Aralık 2021 yılında ödenecek. Taşerondan kadroya geçen işçilerin tamamı bu ödemeden faydalanacak.

İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ NE KADAR?

İşçilere verilen 52 günlük ikramiye ödemeleri bilindiği gibi 4 taksit halinde ödeniyor. 4. ilave tediye taksit ödemesi hesaplanırken işçinin aldığı maaşı üzerinden hesaplama yapılıyor. Yapılacak olan tediye ödemelerinde prim ve gelir vergisi dışında damga vergiside kesiliyor.

ÖSYM Başkanı Aygün Görevden Alındı ÖSYM Başkanı Aygün Görevden Alındı

İlave tediye ödemesine örnek verecek olursak; Asgari ücret alan bir işçinin 52 günlük tediye ödemesi 4,436 lira, 4 eşit taksit ödemesi yaklaşık; 1.109 TL olarak belirleniyor.