Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı bünyesine personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Söz konusu açıklamanın ardından gün itibariyle bir açıklama daha yapan Bakan Bozdağ, alım sayısının artırıldığını duyurdu. Konuyla ilgili olarak en çok araştırılan, “Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları başladı mı, şartları neler ve alım sayısı kaça yükseldi" gibi sorularının yanıtlarını bir araya getirdik. İşte detaylar...

ADALET BAKANLIĞI 22 BİN 120 YENİ PERSONEL ALIMI YAPACAK

Daha önce 18.500 olarak açıklanan Adalet Bakanlığı personel alımı sayısı 22.120'ye yükseldi. Personel alımı için ilanlar önümüzdeki hafta yayımlanacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yakın zamanda alınacak personelin mesleklerine göre dağılımı, müracaat tarihleri ve şartlarının Bakanlıkça ilan edileceğini söyledi.

ADALET BAKANLIĞI 2023 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Bakan Bozdağ söz konusu alımlara ilişkin önümüzdeki hafta ilanların yayımlanacağını bildirdi.

İki Kamu Kurumuna 382 Personel Alınacak İki Kamu Kurumuna 382 Personel Alınacak

ADALET BAKANLIĞI HANGİ BRANŞLARDA HANGİ MESLEKLERDE PERSONEL ALACAK?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konuyla ilgili: "Personel Genel Müdürlüğü bünyesinde 9 bin 229, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 8 bin 376, İcra Dairesi Başkanlığı bünyesinde 700 olmak üzere toplam 18 bin 305 personel alımı için ilana çıkıyoruz" dedi.

Editör: Sinan Yıldırım