Sağlık personeline yönelik olarak yapılan ücret düzenlemelerinin yetersiz olduğundan bahsedilmeyip sürekli iyileştirme yapıldığına dair tweet atan Bakan Koca’nın bundaki payı büyük.

15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları 15 Ocak’ta Geçerli Olacak Memur Maaşı Zamları Ne Kadar Olacak? İşte Liste Liste Zam Oranları

Basına yansıtılan haberlerde teşvik almayan kalmayacak denilirken verilen teşvik tutarı 350 TL’yi geçemezken estirilen hava ise 35.000 TL alındı şeklinde oldu.

Geçtiğimiz günlerde Vali ve Vali Yardımcıları başta olmak üzere kimsenin ruhu duymadan hakim, Savcı ve Kaymakam maaşlarına ciddi iyileştirme yapıldı. Bu iyileştirmeler basına yansımadan sessiz sedasız yapıldı. Ancak konu sağlık personeline gelince neredeyse Belediye Billboardlara ilan verilecekti.

Bugün gelinen noktada birinci basamakta görev yapan pratisyen tabipler dahil olmak üzere sağlık çalışanları özellikle teşvik ödemesinde beklediklerini bulamadı. İkinci ve üçüncü basamak sağlık tesislerinde ise adaletsiz bir teşvik sistemi kuruldu.

Şu an bir sağlık personeli hâlen bir astsubay ya da polis maaşı alamamaktadır.

Sosyal medyada yapılan bir ankette lisans mezunu sağlık personelinin en az kaç lira maaş alması gerektiği sorusuna gelen cevaplar personelin talebini net olarak ortaya koymuş durumda.

Anket sonucunda bakıldığında sağlık çalışanlarının % 90’ı 20.000 TL ve üzeri, %72’si ise 25.000 TL ve üzeri maaş almak istediklerini belirttiler. Ankete katılanların %35’lik kısmı ise 30.000 TL maaş alınması gerektiği yönünde görüş bildirdi.

Editör: Sinan Yıldırım