Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

Işıkhan, torba yasa teklifine dahil edilmesi için çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, “Bürokratlarımız çalışıyor. Hedefimiz, torba yasada her tarafı, paydaşları memnun edecek bir sonuca ulaşmak.” söylemlerinde bulundu.

Işıkhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim beyanı olarak sunduğu en düşük memur maaşının 22 bin lira olması hususunun torba yasa teklifinde yer alacağını belirtti. Ayrıca, teklifin Meclis’ten hızlı bir şekilde geçirilmesini sağlamak için çalışacaklarını ifade etti.

Bakan Işıkhan, “Zaten iki konu vardı. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak iyileştirme, Cumhurbaşkanı’mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba yasada sunacağız. Meclis tarafından kısa sürede geçmesini sağlayacağız. Meclis tatile girmeden Allah nasip ederse çıkarmayı düşünüyoruz, temmuz ayında inşallah.” söylemlerinde bulundu.

Işıkhan, torba yasa teklifinde ayrıca 500 lira asgari ücret desteğinin de yer alacağını belirtti ve Bakanlık bürokratlarının bu konu üzerinde çalıştıklarını vurguladı. 

(Kaynak: AA)

Editör: Sinan Yıldırım