Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi Kaşüstü kampüsünde romatoloji bölümündeki iki doktor birbirleriyle küstü olan hastalara oldu. Şimdi birbirlerinin hastalarına bakmıyorlar

Dünyadaki salgın hastalıklarla birlikte sağlık sektörü zor günler yaşıyor. Hastaların çokluğu, doktorların ve sağlık personelinin yoğun çalışma şartları beraberinde birçok sorunu da getiriyor. Tüm bunların yanında randevu ve ilaç sıkıntısı da cabası. İyi niyetle çözümlenmeye çalışılan sorunlar bir tarafa dursun Trabzon’da meydana gelen bir olay ise fıkra tadında. Yaşanan olay fıkra tadında olsa da olayın mağduru maalesef bir hasta oldu.

Ekonomistlere Göre Memura Yıl Sonu % 26 Enflasyon Farkı Verilecek Ekonomistlere Göre Memura Yıl Sonu % 26 Enflasyon Farkı Verilecek

ZATEN İKİ DOKTOR VAR

E.A. adlı kadın hasta Trabzon Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi romatoloji polikliniğinde muayene olmak istemesiyle trajikomik olaylar başlıyor. Kadın hasta E.A., yaşadığı mağduriyetindeki iddiaları şöyle anlattı: “Romatizmal hastalıklarım için Kanuni Eğitim Araştırma Hastanesi için Kaşüstü kampüsüne gittim. Fakat poliklinikteki iki doktor birbirleriyle kavgalı olduğu için birbirlerinin hastalarına bakmıyorlarmış. Duruma oldukça şaşırdım ve şoke oldum. Öğrendim ki bu şekilde birçok hasta mağdur edilmiş. Başhekimle görüştük. Hasta Hakları Şikayet Kutusuna, şikayet dilekçemi yazabileceğimi söylediler. Ben bu saçma gerekçelerle 1 aydır muayene olamıyorum. Doktor tahlillerimi okumayarak, ‘ona gittiysen bana gelme’ dedi. Zaten iki doktor var. Bu hastalar nasıl muayene olacak. Doktorlar küstü diye hastalar niye mağdur ediliyor.”

KEYFİ UYGULAMA

Hasta E.A.’nın anlattıkları oldukça çarpıcı iddialar. Sağlık sektörü tüm paydaşları ile zor günler geçirirken bu keyfi uygulamalar oldukça can sıkıcı. Yetkili kurumlar ve kişiler; mağdurları prosedür gereği palyatif çözümlere yönlendirmek yerine kalıcı çözümler üretmeleri gerekir. Hastaneler küslük yeri değil, profesyonel sağlık hizmetinin verildiği yerlerdir.

Kaynal: Kuzey Ekspres

Editör: Sinan Yıldırım