Dr. Ali Ata Çerkezoğlu Selendi Devlet Hastanesine Başhekim Olarak Atandı Dr. Ali Ata Çerkezoğlu Selendi Devlet Hastanesine Başhekim Olarak Atandı

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinden 1 Temmuz 2022 tarihinde Doç. Dr. Serdar Deniz istifa etmiş ve bu tarihten itibaren başhekim ataması yapılmamıştı. 
Sağlık Bakanlığına sunulan başhekim adayları arasında yaklaşık 7 aylık süreden beri herhangi bir atama yapılmamıştı. 
Sağlık Bakanlığı 2018 yılında Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve aynı zamanda Malatya Turgut Özal Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Selçuk Sinanoğlu’nu başhekim olarak atadı. 

Dr. Öğretim Üyesi Muhammed Selçuk Sinanoğlu Kimdir?

1984 yılında Malatya’da doğdu. 2009 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. ihtisas eğitimini 2015 yılında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Pediyatri Anabilim Dalında tamamladı. 2018 yılında Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim yardımcılığı görevine başladı. 2020 yılında Malatya Turgut Özal Üniversitesi Pediatri Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı. İngilizce bilen Sinanoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Sinan Yıldırım