Dünya Gastroenteroloji Derneği (WGO) tarafından verilen "Master of WGO" ödülünün sahibi, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşe Nurdan Tözün oldu.

Acıbadem Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, sindirim sistemi hastalıklarının önlenmesi, tedavi rehberleri yayınlama ve gastroenteroloji uzmanlık eğitimi konularında faaliyet gösteren derneğin "Master of WGO" ödülü, iki yılda bir olmak üzere bilim ve eğitim alanında üstün hizmet sunan kişilere veriyor.

Dernek, gastroenteroloji alanındaki özgün bilimsel araştırmaları, eğitime verdiği destek ve WGO'nun misyonu doğrultusunda yaptığı üstün toplum hizmetleri nedeniyle Tözün'ü ödüle layık gördü. Tözün, derneğin Avrupa bölgesini temsilen "Master of WGO" ödülünü alan ilk Türk ve ilk Türk kadın hekim oldu

Memurlara Kira Yardımı Konusunda Yeni Gelişme! Memurlara Kira Yardımı Konusunda Yeni Gelişme!

Prof. Dr. Ayşe Nurdan Tözün'e ödülü, Dubai'de düzenlenen "Dünya Gastroenteroloji Kongresi"nin açılış töreninde derneğin eski başkanı Prof. Dr. Naima Lahbabi Amrani tarafından takdim edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tözün, "Geleneksel olarak her 2 yılda bir, alanında önemli işler başarmış gastroenteroloji doktorlarına verilen bu ödül, 4 erkek hekim ile birlikte ilk kez, biri ABD'den olmak üzere iki kadın hekime verildi. Özellikle bir kadın olarak bu ödülü aldığım için ülkem adına ayrı bir kıvanç duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: Sinan Yıldırım