Hastane çalışma saatleri, özel hastane poliklinik saatleri, özel hastane çalışma saatleri, özel hastane doktor çalışma saatleri, poliklinikler kaçta açılıyor, devlet hastaneleri çalışma saatleri gibi sorulara cevap bulacağınız makalemiz yayında.

Devlet Hastaneleri Çalışma Saatleri

Devlet hastaneleri çalışma saatleri sabah 09.00 itibariyle başlamaktadır. Devlet hastaneleri öğle tatiline 12’de girmekte ve saat 13.30’a kadar öğle tatili devam etmektedir. Devlet hastaneleri çalışma saatleri konusunda mesai bitimi akşam saat 16.00 olarak belirlenmiştir.

Devlet Hastaneleri çalışma saatleri içerisinde Acil Servis Hizmetleri hariç olmak üzere Cumartesi ve Pazar günleri ile hafta içi saat 16’dan sonra poliklinik hizmetleri verilmemektedir.

Devlet Hastaneleri Hafta Sonu Çalışıyor mu?

Devlet Hastaneleri hafta sonu çalışıyor mu? sorusu 2023 yılında özellikle aratılan başlıklar arasında yer alıyor. Devlet Hastaneleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri çalışmamaktadır. Devlet hastanelerinde hafta sonu sadece Acil Servis Birimleri vatandaşlara hizmet vermektedir.

Herhangi bir sağlıkla alakalı rahatsızlık yaşanması durumunda devlet hastaneleri ya da özel hastaneler fark etmeksizin 7 gün 24 saat Acil Servisi Birimlerine vatandaşlar başvurabilmektedir.

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı

Öte yandan bazı Eğitim Araştırma Hastaneleri ile Şehir Hastanelerinde;

  • Çocuk Acil
  • Yetişkin Acil
  • Kadın Doğum Acil
  • Diş Hastanesi Acil

gibi birimler de Acil Servisler bünyesinde mesai saatleri dışında hizmet vermektedir.

Diğer taraftan bazı cerrahi branşlar da uzman doktorlar örneğin Ortopedi gibi hafta sonları da hastanelerde icap nöbetleri usulüyle muayene hizmeti vermektedir.

Devlet Hastaneleri Para Alır mı?

Devlet hastaneleri, devlet tarafından inşa edilmiş ya da ettirilmiş, tüm masrafları devlet tarafından karşılanan, işletmesi devlet tarafından yapılan hastanelerdir.

Devlet hastaneleri Randevu Alma

Devlet hastanelerine randevularınızı Alo 182’yi arayarak alabilirsiniz ya da internet üzerinden Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) (https://www.mhrs.gov.tr/Vatandas/) ile randevu alabilirsiniz.

2023 Özel hastane Çalışma Saatleri

Genelde Devlet Hastaneleri saatleri yani resmi daire saatlerine göre çalışmakta olan özel hastaneler ayrıca çalışma saatleri dışında da çalışmaktadır.

Bu konuyla ilgili gideceğiniz hastanenin iletişim numarasını kullanarak ulaşmanız yeterlidir.

Editör: Sinan Yıldırım