TV 100 yazarı Özkan Tamirak tarafından gündeme taşınan Başhekim Yardımcısı tarafından hemşireye yönelik taciz skandalıyla ilgili savcılık soruşturması tamamlanırken şahıs hakkında 15 yıla kadar hapis istendi.

“Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu “Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu

Savcılık soruşturmasıyla ilgili yeniden bir yazı kaleme alan TV 100 Yazarı Özkan Tamirak detayları şöyle paylaştı:

29 Kasım’da yayınlanan yazımın ardından mağdur olduğunu anlatan birçok kişiden de mesajlar almıştım.

O zaman da “Bu işin peşini bırakmayacağım” dedim. Yargı sürecini adliye muhabiri arkadaşım Halil Sadri Yılmaz ile yakından takip ettik. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, o dönemin başhekim yardımcısı Dr. Turgay Ö. ile ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianame hazırlandı.

İddianamede şunlara yer veriliyor:

Şüphelinin alınan ifadesinde üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini, olay günü müştekinin kendisi ile konuşmak istediğini ve bu sebeple kendisi ile birlikte adli tıp hekimlerinin kullandığı odaya birlikte geldiklerini, kendisine maaşlara iyileştirme yapılıp yapılmayacağını sorduğunu, çok borcu olduğundan bahsettiğini, maaşların artmasını sağlayamayacaksa kendisine borç verip veremeyeceğini sorduğunu, kendisinin de borç vermesinin doğru olmayacağını ancak maaşlarla ilgili yöneticilerle görüşebileceğini söylediğini ve bu şekilde müştekinin odasından çıktığını beyan ettiği…”

İFTİRA ATMASI HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA UYMUYOR

Savcı, Turgay Ö.’in bu ifadesini inandırıcı bulmuyor. Kadına yaşattığı tacizi sabit görüyor ve iddianamede yaşattığı korkunç detaylara yer vererek kamu davası açılması gerektiğini belirtiyor. Sizlere savcının aktardığı bu korkunç tacizin detaylarını aktarmayı içim almıyor. Bu nedenle iddianamenin yalnızca bir bölümünü paylaşıyorum:

Müştekinin şüpheliye iftira atmasını gerektirecek şekilde taraflar arasında husumet bulunmadığı, müştekinin aralarında husumet bulunmayan birine iffet ve namusunu ortaya koyarak iftira atmasının hayatın olağan akışına uygun bulunmadığı dikkate alındığında şüphelinin beyanına itibar edilemeyeceği düşüncesiyle ve tüm dosya kapsamıyla şüphelinin müştekiye (…) eylemlerinin sarkıntılık düzeyini aştığı, bu haliyle üzerine atılı hizmet ilişkisinin sağladığı nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle cinsel saldırı suçunu işlediği, yine müştekinin odadan çıkmasını engellemek amacıyla kapıyı kilitleyerek müştekiye hitaben ‘Bağırırsan ya da başkasına söylersen seni öldürürüm işten atarım’ şeklinde tehdit içerikli söylemde bulunarak üzerine atılı cinsel amaçlı ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçunu işlediği yönünde hakkında kamu davası açmaya yeterli şüphenin oluştuğu anlaşılmakta.”

15 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Savcı iddianamesinde Turgay Ö.’in cinsel taciz suçlamasıyla 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini istedi. Bundan sonrasına yüce Türk Mahkemesi karar verecek.

Editör: Sinan Yıldırım