Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi yönünde idarecilere önemli görevler düştüğünü belirten İl Sağlık Müdürü Gülüm, en başta başhekimler olmak üzere tüm hastane yöneticilerinin interaktif bir şekilde görev yapmalarını isteyerek “hastanenizin tüm sorunlarına hakim olmalısınız” dedi.

İki bölüm halinde gerçekleşen toplantıda sabah Şanlıurfa’nın 13 ilçe sağlık müdürü ve halk sağlığı başkan ve yardımcılarının katılımıyla İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, öğlenden sonra 14 hastane ve 2 adsm başhekimleri, idari mali hizmetler müdürleri, sağlık bakım hizmetleri müdürleri ve hizmet başkanlarının katılımıyla, halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harran’i Konferans Salonunda gerçekleşti.

Gerçekleşen toplantıların ana amacı “Anne ve Bebek ölümlerinin önüne geçebilmek, riskli gebelik, Hekimler arasındaki organizasyon ve iletişimin artırmak, Vatandaşlarımızın sağlık tesislerimize erişimini kolaylaştırmak ve hiçbir şekilde hasta mağduriyetine izin vermeden hızlı bir şekilde sorunlarına çare üretmek, Geçen yılın eksiklerini görüp 2023 yılını planlamaktır.” İlçe Sağlık Müdürleri ile İl Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantı da İstatistikî veriler eşliğinde merkez ilçelerin 2022 yılı genel değerlendirilmesi yapıldı. Aşı oranları, temel sağlık göstergeleri, kanser tarama oranları, mevsimlik tarım işçileri, anne ve çocuk sağlığı ile ilgili hizmetler gibi önemli konular İstatistikî veriler eşliğinde ele alındı.

Hizmet başkan ve başkan yardımcılarının da hazır bulunduğu değerlendirme toplantısı, ilçe sağlık müdürlerinin soru ve görüşlerinin alınmasıyla sona erdi.Kamu Hastane Başhekimleri ve idarecileri ile Halk sağlığı başkanlığı Hayat el Harrani Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Şanlıurfa Sağlık İl Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, “2022 ve 2023’ün kıyası ile ilgili bazı veriler olacak. Onları da gündeme getireceğiz.

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı

MHRS, poliklinik, acil servis, görüntüleme hizmetleri, ameliyathane ve hastanelerin genel işleyişinin ele alınacağı bu toplantı hem ilk yönetici toplantımız hem de 2022’nin kısa bir özeti de olacaktır.Vatandaşlarımızın mağdur edilmemesi noktasında siz hastane idarecilerimize önemli görevler düşüyor. En başta Başhekim olarak sizler tüm hastane yöneticilerimiz ile birlikte interaktif bir şekilde görev yaparak hastanenizin tüm sorunlarına hâkim olmalısınız. Yaptığımız işin sorumluluğunu bilerek hep birlikte vatandaş memnuniyetini en üst noktaya taşıyabilmeliyiz. Ben buradan siz sağlık yöneticileri aracılığıyla 7/24 görev yapan sağlık çalışanlarımıza göstermiş oldukları fedakârlık ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu toplantının verimli bir toplantı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Editör: Sinan Yıldırım