Sağlık Sen Rize Şube Başkanı İsmail Yılmaz'dan zehir zemberek açıklamalar.

Dağ Fare Doğurdu..

Sağlık bakan yardımcısı teşkilat toplantısında sağlık temsilcilerinin gözünün içine baka-baka, adaletli ve hakka(niyetli) bir sistemin üzerinde çalıştıklarını beyan ile, salonun alkış(ini), tabiri caizse gazını aldı..

Sut fiyatlarına yapılan zamlar açıklanarak sonrasında yönetmeliğin yayımlanması da alıştıra-alıştıra tepki alabileceği beklenen süreci yönetme niteliğinde idi..

Bu yönetmelik kabul edilemez haksızlıklar beraberinde getirmiştir, makas açılıyor dememize rağmen, kasıtlı bir şekilde makas devreden çıkartılmış, aradaki farkı izah edecek bir terimi kullanmak mümkün değildir..

% 80 bir kesime yönetmelik işaret ederse, yönetmeliği uygulayanlar % 100 u bir kesime vererek, küçük bir kesimi mutlu ederken, kahır çoğunluk bu paylaşımdan tamamen silinmiş olur..

Hekim kesimi tedaviyi iyi bilebilir, yönetmelik gösterdi ki! mevcut hekimler(de)n oluşan bu bürokrasi maliyeyi bilmemektedir..

Beklenti dağ gibiydi yönetmelik ten ve mutemet arkadaşlarla yaptığınız istişare sonrasında, dağ fare doğurdu diyebilirim..

Gerek dağıtılabilir miktarın % 46 ya çıkması, gerekse sut fiyatlarındaki güncelleme sağlığın %99 unu gözetmemiş, yapılan iyileştirmeler pratisyen, uzman ve akademik personele yönelik yapılmıştır.

Yönetmelik üzerine ilk bakışta izlenimlerimiz budur, iyice okuyup inceleyeceğiz belki gözümüzden kaçan hayırlı bir şeyler bulabiliriz.

Ismail Yilmaz

Devlet Sert Öz Sağlık İş Sendikası'nın Başkanlığına Tekrar Seçildi Devlet Sert Öz Sağlık İş Sendikası'nın Başkanlığına Tekrar Seçildi

Sağlık Sen Rize Şube Başkanı