Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş Bakanlık görüşmesi sonrası açıklama yaptı.

Kırıkkale Türk Sağlık-Sen Başkanı Murat Buluç Güven Tazeledi Kırıkkale Türk Sağlık-Sen Başkanı Murat Buluç Güven Tazeledi

"Bugün Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte “Döner Sermaye Yönetmeliği” kapsamındaki itirazlarımızı ve beklentilerimizi ifade etmek, yapılması gereken değişiklikleri de dile getirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ile Performans Dairesinden Arkadaşların katılımı ile bir çalışma toplantısı gerçekleştirdik.

Toplantıda, Yönetmelik değişikliği konusunda Genel Merkez olarak yaptığımız değerlendirmeyi, sahadan bize ulaştırdığınız tepkileri, Teşkilatımızın hassasiyet ve beklentilerini de ayrıntılı bir şekilde gündeme getirdik.

Toplantıda; Türkiye geneli ve hastane bazlı durum tespiti raporu hazırlayacak teknik bir komisyonun oluşturulması kararını aldık.

Bu raporun sonuçlarına göre yapılması gerekenler tespit edilerek, konunun Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da yer alacağı bir zeminde değerlendirmesine dönük ön karar alındı.

Yetkili sendikanın dahi görüşü alınmadan oluşturulmuş bir Yönetmelik kurgusunun doğru olmadığına yönelik tepkimizin de katkısıyla alınan her iki kararın Sendikamızın görüşleri, eleştirileri, beklenti ve teklifleri doğrultusunda değişiklikler üretmesi için Şubelerimizin kendi hizmet alanlarındaki süreçleri iyi takip edip, bilgi ve veri akışı oluşturması da son derece önem arz etmektedir.

Bakanlık bünyesinde (bizim de katılımımızla) oluşturulan Komisyon tarafından ortaya konan tablonun hemen yanında sadece bizim verilerimiz üzerinden oluşturulan bir tabloyu da masaya koymak sendikal tutum ve tavır açısından son derece önem arz etmektedir.

Temennimiz ve gayretimiz sağlık çalışanlarının hak ettikleri ücreti alacakları, sürdürülebilir ve adil bir döner sermayenin ortaya konulmasıdır.

Doğru bildiğimiz yolda kararlı bir şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz.

Hiç şüpheniz olmasın, Sağlık çalışanları hak ettikleri ücreti Sağlık-Sen’in tepkisi, gayreti ve önerileriyle elde edecektir."